• In English
 • Вже близько десяти китайських компаній зацікавлені у розміщенні виробництва в Україні
  опубліковано 30 травня 2014 року о 15:16

  30 червня у м. Києві Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України підписало меморандум про співпрацю з Китайською Бізнес Асоціацією. Документ підписали Голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко та Президент КБА Олександр Громико.

  «Для української сторони співпраця та партнерство з КНР є стратегічним пріоритетом. У 2013 році товарообіг між країнами становив $ 10,6 млрд., і він збільшився за останні 5 років на понад $ 6 млрд. Проте маємо значну диспропорцію між обсягами торгівлі та прямими китайськими інвестиціями в Україну. Станом на початок року вони становлять лише $ 21 млн. Тому ми зацікавлені у тому, щоб китайські компанії, які вже працюють з Україною та є нашими багаторічними партнерами, приходили на вітчизняний ринок зі своїм виробництвом», – зазначив під час підписання меморандуму Голова Держінвестпроекту.

  За його словами, зацікавлені інвестори зможуть безперешкодно розмістити виробництво на спеціальних територіях із усією підготовленою інфраструктурою у рамках національного проекту «Індустріальні парки». Наразі, як наголосив С. Євтушенко, в Україні заплановано будівництво перших 10 таких індустріальних парків.

  Крім того, Голова відомства додав, що у зв’язку з підписанням Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС Україна стає зручним майданчиком для виробництва і постачання продукції на ринки Європейського Союзу за спрощеною системою оподаткування. Так, 87 % усієї української продукції буде постачатися на ринки ЄС у режимі автономних податкових преференцій. «Ми намагатимемося зберегти такі ж умови і з ринками країн Митного Союзу. Якщо це вдасться, українські виробники зможуть продавати як на Захід так і на Схід за спрощеними митними процедурами й з мінімальними податковими витратами. А це дійсно вигідно для китайських інвесторів», – наголосив він.

  У свою чергу Президент Китайської Бізнес Асоціації Олександр Громико зауважив, що вже близько 10 великих китайських фабрик-виробників розглядають можливість розміщення виробництва на території України. «Одна з них – це відома китайська фабрика з виробництва мікрохвильових пічок та холодильників «GALANZ», а також фабрика-виробник пральних машин «CHANGER». Вони зацікавлені входити на територію України, оскільки мають тут партнерів і продають свою продукцію. Ці фабрики також постачають товари в Європейський Союз і, якщо ще вчора вони робили поставки з Китаю і мали одну частину ринку, то тепер розраховують, що з відкриттям виробництва в Україні, ця частина ринку суттєво збільшиться. Це вигідно обом сторонам – як китайському бізнесу, так і Україні», – зазначив О. Громико.

  Президент Асоціації навів приклад, що поставки товарів із Китаю до Європи тривають близько 30-40 днів, у той час як поставки з України до Берліна чи Москви – два дні.

  О. Громико додав, що у вересні до України приїде велика делегація китайського бізнесу, який зацікавлений у розміщенні в Україні свого виробництва, а вже у жовтні заплановано проведення відповідних заходів із інвесторами у Китаї.

  У заході також взяли участь директор департаменту Нацпроектів Держінвестпроекту Юрій Гусєв, радник Голови Юрій Шрамко, віце-президенти КБА Борис Барях та Сергій Капуза, Аташе з торговельно-економічних питань Посольства КНР Яo Гуань, радник Посла КНР з торговельно-економічних питань Zhang Huijun.

  Довідково

  Індустріальний парк – це визначена згідно з містобудівною документацією та земельним кадастром, облаштована відповідною інфраструктурою земельна ділянка, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері промислового виробництва,  науково-дослідну діяльність та діяльність у сфері інформації та телекомунікацій на умовах, визначених Законом України «Про індустріальні парки».

  Національний проект «Індустріальні парки України» – створення промислово-виробничої інфраструктури» реалізує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України. Нацпроект передбачає створення у різних регіонах України 10 пілотних індустріальних парків із сучасною інженерною та сервісною інфраструктурою на земельних ділянках розміром від 15 до 700 га кожна. Реалізація проекту допоможе визначити необхідні інструменти для підтримки найперспективніших галузей та відпрацювати робочу схему планування, створення та управління індустріальними парками в Україні. Відпрацьована схема у подальшому буде застосовуватися для розвитку інших індустріальних парків.