• In English
 • Сергій Квіт поспілкувався з випускниками шкіл Донеччини та Луганщини
  опубліковано 30 травня 2014 року о 10:08

  «Випускники Донецької та Луганської областей матимуть усі можливості для вступу до ВНЗ України», - на цьому наголосив Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час відеоконференції з випускниками загальноосвітніх навчальних закладів Луганської та Донецької областей 29 травня 2014 року.

  Спілкування зі школярами та їхніми батьками, які зібралися у приміщеннях медичних університетів Луганська та Донецька, відбулося у Міністерстві охорони здоров’я України за участю директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, директора благодійного фонду Рената Ахметова «Розвиток України» Анатолія Заболотного, керівника освітніх програм фонду Олександра Власенка.

  Міністр освіти і науки Сергій Квіт підкреслив, що всі випускники України зможуть пройти незалежне оцінювання і подати документи до вищих навчальних закладів. Як поінформував Міністр, перша сесія ЗНО розпочнеться вже з понеділка, 3 червня. Друга сесія проходитиме з 1 до 15 липня.

  Сергій Квіт зазначив, що друга сесія передбачається кожного року, для тих випускників, у яких з поважних причин не вийшло скласти тести у першу. Тому цього року пропонується випускникам шкіл східних областей, враховуючи соціально-політичну ситуацію у регіоні, складати ЗНО у другу сесію.

  Як зазначив Міністр, участь випускників донецьких та луганських загальноосвітніх навчальних закладів у другій сесії надає такі ж самі рівні можливості щодо вступу в будь-який ВНЗ та право навчання за бюджетний кошт.

  Сергій Квіт нагадав, що це вже третя відеоконференція з питань організації проведення ЗНО та підкреслив, що представники силових структур та установ країни, вивчивши ситуацію на Сході, дійшли висновку та рекомендували МОН перенести терміни зовнішнього незалежного оцінювання для випускників луганських та донецьких шкіл у зв’язку з виникненням загрози безпеці та здоров’ю учнів і педагогів, а також прозорості процедури.

  У свою чергу Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти нагадав, що кожен випускник Луганська або Донецька має можливість вибору складання ЗНО у регіоні, де він мешкає, або в іншій області України. Для цього необхідно перереєструватися на персональній сторінці УЦОЯО. Після складання зовнішнього незалежного оцінювання не потрібно чекати сертифікат поштою, а досить зайти на персональну сторінку вступника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, дізнатися результат тестування та відправити його електронною поштою до вищих навчальних закладів, які обрав вступник.

  Відповідаючи на запитання аудиторії з Донецької та Луганської областей, Міністр освіти і науки Сергій Квіт, запевнив, що, у разі потреби, для вступників із цих областей вищими навчальними закладами надаватиметься гуртожиток на час вступної кампанії, відповідний наказ буде підготовлений найближчим часом.