• In English
 • У Міненерговугілля розповіли про шляхи подолання корупції у вугільній галузі та оптимізацію роботи вугільних підприємств
  опубліковано 30 травня 2014 року о 10:14

  29 травня 2014 року відбулася прес-конференція першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Зюкова Ю.Є. на тему: «Подолання корупції у вугільній галузі та оптимізація роботи вугільних підприємств»

  У вступному слові перший заступник Міністра  подякував шахтарям за роботу в надзвичайно складних умовах та поінформував про заходи, які вживає Уряд для оптимізації роботи вугільних підприємств.

  Юрій Зюков наголосив: «Міністерством розроблені термінові антикризові і стабілізаційні заходи в енергетичному секторі. Першочергові завдання вже виконані: виключено посередників із схем поставок вугілля генеруючим компаніям, що дозволить одержати додаткові засоби для потреб шахтарів. Керівниками вугледобувних підприємств спільно з державним підприємством «Вугілля України» забезпечується продаж збагаченого вугілля за ринковими цінами безпосередньо генеруючим компаніям теплових електростанцій».

  Перший заступник Міністра також поінформував про плани щодо експорту вітчизняного вугілля: у 2014 році є можливості експортувати 150-170 тис. тонн вугілля в місяць. Обговорено також питання  щодо реформування системи концесійних  платежів. За словами Юрія Зюкова, це дозволить державі  отримувати до 35 мильйонів гривень у місяць.

  Юрій Зюков прокоментував питання щодо реструктуризації вугільних підприємств: «Де є люди, де є запаси вугілля, шахти повинні працювати. Водночас керівники повинні слідкувати за рентабельністю вугільних  підприємств».

  Перший заступник Міністра висловив сподівання, що спільними зусиллями, за умови стабілізації ситуації, підтримки гірниками та профспілками дій Уряду, буде розв’язано проблеми та досягнуто належного економічного ефекту.