• In English
 • Від початку року Держфінінспекція попередила зайві витрати у сфері держзакупівель майже на 860 млн. грн.
  опубліковано 29 травня 2014 року о 18:10

  За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) від початку 2014 року територіальні органи Держфінінспекції України попередили зайвих витрат державних коштів у сфері держзакупівель на загальну суму майже 860 млн. грн. Про це повідомив Голова Держфінінспекції України Микола Гордієнко під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції України сьогодні.

  За його словами, через виявлені фінансові порушення було скасовано конкурсні торги на загальну суму понад 677,1 млн. грн. Укладених договорів розірвано на загальну суму більш як 182 млн. грн.

  Як повідомлялося, для зменшення втручання в діяльність суб’єктів господарювання Держфінінспекція України запровадила підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян і телефону довіри Держфінінспекції України.

  Довідково. За результатами аналізу державних закупівель і позапланових перевірок державних закупівель 2013 року територіальні органи Держфінінспекції України попередили зайвих витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на суму майже 1,9 млрд. грн. Зокрема, за рахунок відміни конкурсних торгів – на суму 723 млн. грн. та шляхом розірвання укладених договорів – на суму 1,1 млрд. грн.