• In English
 • Ян Томбінський: Реалізація проекту Twinning в сфері інтелектуальної власності – крок на шляху підписання Асоціації з ЄС
  опубліковано 29 травня 2014 року о 15:07

  29 травня 2014 року на Державному підприємстві «Український інститут промислової власності» відбулася урочиста конференція, присвячена відкриттю проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні».

  Під час заходу Голова Державної служби інтелектуальної власності України Микола Ковіня оголосив про офіційний початок реалізації Проекту в Україні та подякував усім присутнім за активну позицію та роботу в рамках зазначеного Проекту.

  У конференції взяли участь дипломати та співробітники Представництва Європейського Союзу (ЄС) в Україні, Посольства Королівства Іспанії в Україні, представники Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок, Відомства Данії з питань патентів та торговельних марок, державних і судових органів України, – фахівці, задіяні в процесі впровадження Проекту. Крім того, на заході були присутні члени асоціацій та об'єднань правовласників, що діють на українському ринку, а також ЗМІ.

  Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, виступаючи на конференції, зокрема, зазначив: «Охорона та захист прав інтелектуальної власності (ІВ) нині в центрі уваги суспільства в усьому світі. Україні вкрай необхідно якнайшвидше прийти до практичного вирішення проблем у цій галузі – залучати інвестиції, переймати досвід інших країн тощо. Що ж до перших кроків у цьому напрямі, то їх уже зроблено: багато українських фахівців сфери ІВ працюють у різних країнах і мають позитивні результати. Тож проект Twinning стане корисним для України як у напрямі розвитку галузі ІВ, так і на шляху до європейської інтеграції».

  Також у межах програми заходу відбулася прес-конференція для ЗМІ та технічна частина, під час якої Постійний радник проекту Twinning Пабло Роденас та інші учасники виступили з презентаціями щодо компонентів проекту й поділилися власним досвідом. Доповіді фахівців українського відомства були присвячені питанням з окремих напрямів роботи в рамках проекту – удосконаленню законодавства у сфері інтелектуальної власності, оптимізації роботи цифрової патентної бібліотеки тощо.