• In English
 • Заступник Міністра освіти і науки обговорив з болгарським дипломатом двостороннє співробітництво
  опубліковано 29 травня 2014 року о 13:12

  29 травня 2014 року відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Болгарія в Україні Красіміром Мінчевим.

  Сторони обговорили питання співробітництва України і Болгарії в галузі освіти та перспективи його розвитку.

  Як зазначив заступник Міністра Павло Полянський під час зустрічі, освіта національних меншин, які проживають на території України – серед пріоритетів діяльності Міністерства освіти і науки. Тому, Міністерство робить важливі кроки у напрямку розвитку та підтримки мов і культур, які є в Україні, зокрема, болгарської.

  Павло Полянський проінформував Красіміра Мінчева про те, що нещодавно керівництво МОН обговорювало питання освіти мовами національних меншин з членами Громадської ради керівників освітніх програм всеукраїнських громадських об’єднань національних меншин України. За словами заступника Міністра, вже прийнято рішення про проведення всеукраїнських олімпіад із мов національних меншин, у тому числі, з болгарської. Павло Полянський також висловив сподівання, що незабаром Верховна Рада України розгляне законопроект «Про вищу освіту», прийняття якого вирішить багато питань розвитку партнерських стосунків двох країн у вищій освіті.

  Під час зустрічі сторони також порушили питання підготовки нової двосторонньої угоди та протоколу про співпрацю, її формат та строки реалізації, ввезення підручників та навчальних матеріалів болгарською мовою на територію України та їхнє використання під час навчання, терміни перебування болгарських викладачів та їхня співпраця з українськими ВНЗ, відкриття центрів для відбору випускників шкіл на навчання в болгарських університетах, створення болгарської школи або гімназії в м. Одеса.

  Заступник Міністра Павло Полянський запевнив болгарську сторону в зацікавленості України у розвитку партнерських двосторонніх стосунках між країнами в галузі освіти.