• In English
 • У Мінагрополітики обговорили проблеми галузі картоплярства
  опубліковано 29 травня 2014 року о 13:16

  29 травня за участю заступника Міністра аграрної політики та продовольства Андрія Дикуна відбулось засідання робочої групи з питань подальшого розвитку галузі картоплярства та розробки відповідної нормативно-правової бази, що регламентує діяльність галузі. До складу робочої групи увійшли представники Мінагрополітики, Держветфітослужби, Держсільгоспінспекції, Української асоціації виробників картоплі, інституту експертизи сортів рослин, члени корпорації "Укровочкартоплепром".

  Розпочинаючи робочу групу представник Держветфітослужби зазначив, що з метою вирішення питань щодо попередження затримок при переміщенні в межах країни картоплі продовольчої, овочів та фруктів, а саме у випадках вивезення або ввезення обєктів регулювання у карантинну зону наразі надісланий лист до державних фітосанітарних інспекцій в областях щодо попередження затримок транспортних засобів при формуванні партій картоплі продовольчої, овочів та фруктів.

  Також варто зазначити, що у випадках вивезення та/або ввезення об'єктів регулювання у карантинну зону та у випадках звернення суб’єктів господарської діяльності до відповідних фітосанітарних інспекцій з проханням проведення  огляду та фітосанітарної експертизи, проводити вищезазначені фітосанітарні процедури до об'єктів регулювання завчасно, але не раніше, ніж за 14 діб до дати переміщення об'єктів регулювання територією України.

  В ході дискусії представники Держветфітослужби аргументовано довели, що на сьогоднішній день, у випадках звернення осіб до відповідних фітосанітарних інспекцій щодо оформлення карантинних сертифікатів у вихідні та святкові дні організовується чергування фітосанітарних інспекторів та фахівців лабораторій.

  Також було запропоновано членам Української асоціації виробників картоплі та фітосанітарних інспекторів залучити до навчального семінару, який буде проходити в рамках XXVI Міжнародної агропромислової виставки-ярмарку “АГРО-2014” Держветфітослужбою України за підтримки Проекту Твіннінг “Надання допомоги Україні в наближенні законодавства у сфері фітосанітарії та адміністративних у відповідності до європейських стандартів”.

  Під час проведення зустрічі представниками Держсільгоспінспекції було піднято питання стосовно проведення аналізів на вміст ГМО в насіннєвій картоплі вітчизняних сортів. Так було повідомлено, що державними інспекторами під час сертифікації насіння, здійснення планових та позапланових перевірок суб'єктів усіх форм власності і господарювання у сфері насінництва, що займаються виробництвом, обробкою, зберіганням, реалізацією та використанням насіння сільськогосподарських  рослин відбираються проби насіння для визначення наявності або відсутності в них ГМО і передаються до акредитованих лабораторій для проведення необхідних аналізів.

  В кінці зустрічі сторони домовились найближчим часом спільно вирішити підняті проблемні питання.