• In English
  • Держветфітослужба невдовзі зустрічатиме єврокомісарів
    опубліковано 29 травня 2014 року о 13:11

    У Парижі триває робота пленарних сесій 82-ї Генеральної сесії Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ). Також відповідно до завдань, що стоять перед українською делегацією, щодня відбуваються ділові зустрічі, на яких предметно обговорюються стандарти міжнародної торгівлі тваринами і продукцією тваринного походження українського виробництва. Як повідомив член делегації заступник Голови Держветфітослужби України Віталій Башинський, важливою проблемою для обговорення стало питання введення Україною тимчасових заходів у зв’язку із виявленням випадків африканської чуми свиней у Литві та Польщі.

    За попередньою домовленістю Першого заступника міністра аграрної та продовольства України Івана Бісюка у Парижі відбулася зустріч з представником Європейської комісії Головою Генерального Директорату з питань ветеринарії та міжнародних відносин DG SANKO Бернаром ван Готемом. Іван Бісюк повідомив, що Європейська Комісія була вчасно поінформована, що запроваджені заборони є тимчасовими та, у випадку вжиття дієвих заходів з боку ЄС щодо недопущення подальшого поширення АЧС та стабілізації епізоотичної ситуації в Польщі, можуть бути переглянуті. На сьогоднішній день ситуація щодо АЧС в Україні є стабільною і знаходиться під постійним контролем Держветфітослужби України.

    Іван Бісюк зазначив, що важливими є питання напрацювання спільно з директорами Європейських комісій питання по експорту яловичини, свинини, молочних продуктів з України до споживачів Європейського Союзу. Відбулася дискусія з порушених питань. У результаті українська сторона отримала запевнення, що ці проблеми на часі і можна очікувати вже цього року на візит євроекспертів в Україну для проведення аудиту на предмет компетентності державної ветеринарної служби у гарантіях безпечності та якості продукції, що пропонується до експорту в ЄС.