• In English
 • Андрій Дещиця провів переговори зі своїм литовським колегою
  опубліковано 29 травня 2014 року о 12:28

  29 травня ц.р. в.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця провів переговори з Міністром закордонних справ Литовської Республіки Лінасом Лінкявічюсом, який перебуває з візитом в нашій державі.

  Керівники зовнішньополітичних відомств обговорили актуальні питання порядку денного двосторонніх відносин, зокрема розвиток політичного діалогу на різних рівнях. Л.Лінкявічюс підтвердив участь Президента Литви Д.Грібаускайтє у церемонії інавгурації новообраного Глави Української держави П.Порошенка.

  Особливу увагу під час зустрічі приділено внутрішньополітичному становищу в Україні. А.Дещиця поінформував співрозмовника про пріоритетні завдання українського Уряду та здійснювані реформи у контексті реалізації курсу на євроінтеграцію, заходи, які вживаються для стабілізації ситуації на Сході нашої держави.  

  Л.Лінкявічюс висловив повну підтримку діям української влади, спрямованим на відновлення стабільності та верховенства права. Cторони погодилися, що зовнішня підтримка проросійських радикальних угруповань з боку РФ є головною причиною триваючої нестабільності в Донецькій і Луганській областях.

  Під час переговорів домовлено продовжувати двосторонню співпрацю у євроінтеграційному контексті, зокрема з питань імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, у тому числі в частині створення поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі, а також лібералізації візового режиму ЄС для українських громадян.

  Л.Лінкявічюс запевнив, що Литва продовжуватиме надавати всебічну допомогу Україні на цьому напрямі.