• In English
 • На Харківщині у травні-липні на строкову службу призвуть 2250 чоловік
  опубліковано 28 травня 2014 року о 12:43

  Про організацію призову громадян Харківщини на строкову військову службу у травні-липні цього року розповів журналістам заступник військового комісара Харківського обласного військового комісаріату полковник Юрій Калгушкін: «Протягом травня – липня 2250 мешканців Харківської області поповнять лави Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної спеціальної служби транспорту. До цього часу ми зробили все необхідне, і зараз військкомати повністю готові до призовної роботи».

  На запитання журналістів стосовно можливого виклику до районних військкоматів юнаків, які цього року закінчують школи і збираються вступати до вишів, заступник обласного військового комісара пояснив наступне.

  «Генеральним штабом Збройних Сил України передбачається здійснення заходів щодо забезпечення реалізації конституційного права на здобуття освіти призовникам, які закінчують школу в поточному році. Повинен заспокоїти і батьків солдатів-строковиків, яких призвуть найближчим часом: ці хлопці не залучатимуться до антитерористичної операції.

  Усі мобілізовані отримують грошове забезпечення на рівні з діючими військовослужбовцями. На тих хлопців, яких призвали із запасу, поширюється увесь комплекс гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством для військовослужбовців Збройних Сил», – розповів заступник обласного військового комісара.

  Серед пільг, якими користуються військовозобов’язані, призвані у березні-квітні, названо й те, що час перебування на військовій службі зараховується до їхнього страхового стажу. Після звільнення у запас їм надаватиметься можливість пройти  безкоштовно професійну адаптацію при цивільних чи військових вишах.