• In English
 • МВС розірвало усі зв'язки з фірмою ЄДАПС
  опубліковано 27 травня 2014 року о 16:44

  Завдяки передачі функції виготовлення бланків суворої звітності від цієї фірми до державного поліграфкомбінату «Україна» ліквідовано корупційні схеми та суттєво знижено ціни на документи для українських громадян. Про це на брифінгу в МВС заявив заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар.

  За його словами, зараз перед відомством стоїть багато завдань, одне з головних серед них – боротьба з корупцією. Це завдання поставив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. У минулому було багато нарікань на корупційні схеми, пов’язані з фірмами, які працювали при МВС. За оцінкою Сергія Чеботаря, таких підприємств було більше 30, а їхня діяльність була збитковою і спрямовувалася на розкрадання та відмивання бюджетних коштів.

  «Я хотів би перед вами прозвітувати, що ми повністю ліквідували всі зв’язки Міністерства внутрішніх справ із фірмою ЄДАПС. На сьогодні жодний, навіть маленький, документ не випускається на ЄДАПС. Ми всю цю систему передали Національному банку України», – наголосив Сергій Чеботар.

  Він зазначив, що на сьогодні всі замовлення МВС виконує державний поліграфкомбінат «Україна». Завдяки цьому ціни на бланкову продукцію знижені, що відобразилося у зниженні вартості документів для громадян. Зокрема, посвідчення водія та технічний паспорт на транспортний засіб здешевіли в середньому на 43%.

  Крім того, МВС передало в регіональні підрозділи спеціальні друкарські машини, які дадуть змогу виготовляти документи в регіонах. Завдяки цьому вдасться досягнути економії у мільйони гривень. Це також суттєво вплине на вартість документів – від закордонних паспортів до посвідчень водія.

  «У результаті перевірки вже виявлені кошти, які найближчим часом будуть передані для слідства: це сотні мільйонів гривень, які, на наш погляд, були розкрадені. Ціни були завищені, кошти відмивалися керівництвом МВС і корупційною структурою ЄДАПС», – підкреслив заступник глави МВС.

  Він також зазначив, що для того, аби забезпечити ефективне використання коштів, які надходять до МВС, відомство проводитиме відкриті тендери. У них зможуть взяти участь представники громадських організацій та засобів масової інформації.

  «Корупційні схеми в Міністерстві внутрішніх справ будуть припинені», – запевнив Сергій Чеботар.