• In English
 • Експерти розпочали роботу над розробкою клінічного протоколу з лікування супутніх захворювань у ВІЛ-інфікованих дітей
  опубліковано 27 травня 2014 року о 16:36

  Розпочато роботу на створенням уніфікованого клінічного протоколу з лікування опортуністичних інфекцій та ВІЛ-асоційованих захворювань у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей. Вона здійснюється в рамках діяльності відповідної дисциплінарної робочої групи з розробки медичних стандартів та норм для лікування супутніх захворювань у ВІЛ-позитивних дітей (Наказ МОЗ України від 17.02.2014 №131). Днями у Держслужбі України соцзахворювань відбулося перше засідання групи та обговорено питання існуючого практичного досвіду в дотичних сферах, а також попередні напрацювання до проекту уніфікованого клінічного протоколу.

  Під час засідання наголошувалося на принциповій важливості створення протоколу, зважаючи на суттєві зміни у вивченні та розумінні особливостей ВІЛ-інфекції у дітей, її проявів, діагностики та лікування. Зокрема, відбулися зміни у веденні ВІЛ-інфікованих дітей з туберкульозом, вірусними гепатитами В і С.

  Проект клінічного протоколу буде розроблений на основі положень та принципів Клінічної настанови «Медична допомога дітям, хворим на ВІЛ-інфекцію». Настанова базується на стандартах доказової медицини і має на меті впровадити сучасні методи діагностики і лікування ВІЛ-інфекції, опортуністичних інфекцій та ВІЛ-асоційованих захворювань, а також допомогти медичним працівникам і пацієнтам приймати найбільш раціональні рішення у різних клінічних ситуаціях.

  Створення протоколу сприятиме більш чіткому формулюванню норм та правил для виявлення ВІЛ-інфекції та проведення антиретровірусної терапії (АРТ) у ВІЛ-інфікованих дітей з урахуванням вітчизняних особливостей організації медичної допомоги, традицій клінічної практики та економічної ситуації в країні.

  До складу робочої групи входять представники Міністерства охорони здоров’я України, Держслужби України соцзахворювань, ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», ДУ «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України», ДП «Державний експертний центр МОЗ України», ДУ «Інститут педіатрії акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України», Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Одеського національного медичного університету, Центру «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД» НДСЛ «ОХМАТДИТ», ДУ «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгіївського», ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», ЮНІСЕФ в Україні.