• In English
 • Укравтодор переглядає потенційні проекти будівництва концесійних доріг
  опубліковано 27 травня 2014 року о 16:16

  Визначені раніше шість доріг не можуть бути об’єктами концесії, оскільки не відповідають критеріям та вимогам цієї форми державно-приватного партнерства. Про це в ході пленарної дискусії у рамках Міжнародного транспортного тижня в Одесі повідомив голова Укравтодору Олександр Малін.

  «За останні 5-7 років концесія стала самоціллю, через що підготовлені до будівництва на умовах концесії дороги абсолютно не відповідають критеріям вимог ані, по автомобілепотоку, ані по математичній моделі концесії», - зазначив Олександр Малін.

  Він пояснив, що концесійними можуть бути лише ті дороги, які за наявності значного і стабільного потоку транспортних засобів на ділянках міжнародних транспортних коридорів, і ті, які мають альтернативу із безкоштовним проїздом. В іншому випадку, держава втрачатиме значні кошти на виплаті дотацій концесіонерові.

  «Тобто із 6 підготовлених раніше проектів, жоден не підходить під математичну модель концесії. Найбільш перспективним із неперспективних є ділянка Львів-Краковець. Щоб продемонструвати це, ми оголосимо концесійний конкурс на цю ділянку, й відсутність заявок буде показником того, що концесія є інструментом, який передбачає передусім окупність», - сказав Олександр Малін.

  За словами голови Укравтодору, в нашій державі на концесійне будівництво та експлуатацію наразі можуть претендувати: кільцева дорога навколо Києва, кільцева навколо Одеси, ділянка Одеса-Монаші, які мають серйозний транспортних потік.