• In English
 • Мінагрополітики звернулось до силовиків ужити всіх заходів для недопущення захоплення зерноскладів на Луганщині
  опубліковано 27 травня 2014 року о 13:26

  Для недопущення захоплення зернових складів Аграрного фонду у Луганські області Мінагрополітики України звернулось до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби, Державної митної служби України, Ради національної безпеки і оборони України з проханням вжити всіх можливих заходів.

  Останнім часом до Мінагрополітики надходить тривожна інформація про можливий захват озброєними угрупованнями зернових складів, які розташовані у Луганській області та належать Аграрному фонду. Також надходить інформація, що такий захват може здійснюватись з метою вивозу зерна за межі області, а саме на територію Російської Федерації.

  На території Луганської області розташовані чотири зернові склади. Так, між Аграрним фондом та ПАТ «Луганськмлин», ПП СВФ «Агро», філією «Солідарненський елеватор», ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», ТОВ «Старобільський елеватор» було укладено відповідні договори складського зберігання зерна пшениці, кукурудзи та гречки загальним обсягом близько 32,2 тис. тонн.

  Мінагрополітики наголошує, що зерно, яке зберігається на зернових складах Луганської області, належить Аграрному фонду, є державною власністю і має стратегічне значення для забезпечення продовольчої безпеки країни. Для врегулювання ситуації Мінагрополітики звернулось з офіційним листом до всіх заінтересованих органів виконавчої влади. «З метою уникнення завдання збитків шляхом незаконного відчуження зерна, яке є власністю держави, просимо перевірити інформацію та вжити заходів, спрямованих на його збереження», - йдеться у листі.