• In English
 • Ракета-носій «Зеніт» вперше цього року вивела на орбіту телекомунікаційний супутник
  опубліковано 27 травня 2014 року о 12:04

  27 травня 2014 року з плаваючої платформи «Одисей», що знаходиться на екваторі в Тихому океані у районі острова Різдва (Республіка Кірібаті), о 00 годин 10 хвилин за київським часом відбувся успішний запуск ракетоносія «Зеніт – 3SL». Рекета-носій, розроблена та виготовлена КБ «Південне» та Південмашем, вивела на орбіту європейський космічний апарат EutelSat 3B, що забезпечить передачу телекомунікаційних і професійних відеододатків між Південно-Східною Азією і Африкою та прямий зв’язок між Європою і Азіатсько-Тихоокеанським регіоном.

  Перша і друга ступені ракети розроблені КБ «Південне» і виготовлені Південним машинобудівним заводом імені О.М.Макарова у кооперації з російськими та українськими підприємствами. Третя ступень (розгінний блок ДМ - SL) розроблена і виготовлена російською ракетно-космічною корпорацією «Енергія».

  Підготовка ракети-носія до запуску і запуск виконаний також спеціалістами Дніпропетровщини у складі міжнародної команди.

  Це був перший запуск ракети-носія «Зеніт» в 2014 році та 36 за програмою Sea Launch. Ця подія однозначно довела, що Дніпропетровщина завдяки політичній стабільності продовжує розвивати промисловість та космічну галузь і залишається провідним центром ракетобудування України та світу.

  Генеральний директор компанії EutelSat Мішель де Розен напередодні пуску сказав: «Ми раді ще одній можливості спільно працювати зі спеціалістами Sea Launch у рамках майбутнього запуску супутника EutelSat 3B – місії, котра буде третьою після успішних запусків двох супутників у 2011 та 2012 роках».

  Довідково:

  Супутник EutelSat 3B масою 5967 кг виведений на перехідну до геостаціонарної орбіти із точкою стояння 3° східної довготи.