• In English
 • Обговорено перспективи розвитку гідро- та альтернативної енергетики
  опубліковано 26 травня 2014 року о 18:10

  Відбулось виїзне засідання Громадської ради при Міненерговугілля, Президії та науково-технічної ради ВНО «Асоціація «Укргідроенерго», відділення енергетики ВГНО «Українська академія наук» та Ради ветеранів енергетики України. Захід відбувся  під головуванням голови Громадської ради при Міненерговугілля, Героя України Семена Поташника на території Канівської ГЕС.

  Під час засідання обговорено важливі питання:

  - Проект будівництва Канівської ГАЕС та перспективи його реалізації у 2014 році.

  - Правові основи розвитку відновлювальної енергетики в Україні: існуюча нормативно-законодавча база та перспективи її реформування.

  - Концепція, поточні проблеми та перспективи розвитку малої гідроенергетики.

  - Вітрова та сонячна енергетика: сьогодення та майбутнє.

  - Перспективні розробки обладнання та пропозиції ВГНО «Українська академія наук» з питань розвитку відновлювальної енергетики в Україні.

  З першого питання виступили генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Сирота І.Г. та головний інженер проекту будівництва Канівської ГАЕС ПАТ «Укргідроенерго» Галат В.В., підкресливши важливість майбутнього будівництва Канівської ГАЕС для соціального розвитку Канівського району та запевнивши у його безпечності для довкілля.

  Про правові основи розвитку відновлювальної енергетики в Україні доповіла директор ТОВ «Транс-Енерго-Консалтинг» Голікова С.В.

  Учасники засідання обговорили перспективи розвитку малої гідроенергетики. Доповів із цього питання президент ЗЕА «Новосвіт», віце-президент Асоціації «Укргідроенерго» Нікіторович О.В. Наголошено, що гідропотенціал багатьох областей далеко не вичерпаний, і питання малих ГЕС потребує наукової розробки. Також необхідне сприяння облдержадміністрацій у розвитку малої гідроенергетики.

  Інтерес присутніх викликала розробка ВГНО «Українська академія наук» в галузі вітроенергетики, яку продемонстрував президент ВГНО «Українська академія наук» Оніпко О.Ф. («Ротор Оніпко»). Учасниками засідання вирішено звернутися до Міненерговугілля, Інституту відновлювальної енергетики та Держенергоефективності з метою вирішення питань щодо організації серійного виробництва представлених розробок.