• In English
 • МОЗ працює над адаптацією фармацевтичного законодавства до директив Євросоюзу
  опубліковано 26 травня 2014 року о 18:08

  26 травня 2014 року відбулася прес-конференція Міністра охорони здоров’я України на тему «Підсумки Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я: нові українські ініціативи та поглиблення євроінтеграції в галузі охорони здоров'я».

  На початку зустрічі з журналістами Олег Мусій привітав українців обранням Президента у першому турі виборів: «Уряд України зробив все, щоб голосування відбулося демократично і щоб якомога більше громадян могли виявити свою волю. Вітаю український народ з тим, що Президента обрано у першому турі і що він сповідує європейські цінності».

  Міністр охорони здоров’я наголосив, що Уряд прикладає багато зусиль задля того, щоб кожна з галузей мала європейську перспективу. Саме з метою поглиблення євроінтеграційних процесів делегація від України взяла участь у роботі 67-ї сесії Генеральної асамблеї всесвітньої організації охорони здоров’я, що 19 – 24 травня 2014 року проходила в Женеві.

  Олег Мусій розповів про проведення на міжнародному рівні низки важливих для розвитку системи охорони здоров’я та збереження життя українців переговорів. Зокрема про зустріч з Генеральним директором ВООЗ Маргарет Чен, директором Європейського регіонального бюро ВООЗ Сузанною Джакаб, керівником Департаменту управління грантами Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією Марком Елдон-Едінгтоном, Міністром охорони здоров’я США Кетлін Себеліус, Міністром охорони здоров’я Литви Вітенісом Полівасом Андріукаітісом, виконавчим директором Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) Мішелем Сідібе.

  Він зазначив, що Україна заручилася підтримкою ВООЗ, ЮНЕЙДС, Глобального фонду у питаннях подальшої боротьби з епідемією з ВІЛ/СНІД і туберкульозу, імунізації, реформи системи охорони здоров’я, відновлення прав 800-та пацієнтів, які залишились в Криму без доступу до замісної терапії.

  Під час зустрічі з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ Сузанною Джакаб Україна виступила з ініціативою проведення у Копенгагені, де знаходиться Європейське бюро ВООЗ, трьохсторонніх перемовин між представниками Міністерства охорони здоров’я України і міністерства охорони здоров’я Росії для позитивного вирішення питання надання медичної допомоги громадянам України, які знаходяться на тимчасово окупованій території України в Криму та безперешкодного доступу до лікування на сході України.

  Крім того, Олег Мусій під час Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я наголосив на необхідності закріплення на рівні відповідної резолюції Всесвітньої організації охорони здоров’я статусу лікаря як вільної професії, закріплення на рівні законів принципів лікарського самоврядування, а також забезпечення незалежності лікаря у прийнятті ним професійних рішень. «Цього представники лікарської професії домагаються впродовж 30-40 років. І якщо ми проведемо в Україні за участі представників всіх зацікавлених країн конференції, а потім закріпимо вказані положення на рівні ВООЗ, це буде суттєвим успіхом», - сказав Олег Мусій.

  Він також запропонував невідкладно обговорити шляхи посилення захисту лікарів під час виконання ними професійних обов’язків в бойових умовах чи умовах окупації та удосконалити в цьому аспекті положення Женевської конвенції. Адже в багатьох випадках українські лікарі, виконуючи свій професійний обов’язок, ризикують власним життям. Майданчиком для дискусії може стати Україна.

  Міністр охорони здоров’я також розповів, що на даний момент вкрай актуальним питанням є адаптація до стандартів європейського союзу законодавства, яке регулює діяльність фармацевтичної галузі. «Фармацевтичне законодавство в переважний більшості країн уніфіковане Генеральна дирекція з охорони здоров'я Ради Європи Євросоюзу має ряд директив щодо регулювання фармацевтичної галузі. За попередньою домовленістю з Генеральною дирекцією українська делегація відбуде в Брюссель для того, щоб підписати меморандум і план дій з повної адаптації національного фармацевтичного законодавства до законодавства і директив ЄС», - повідомив Міністр.

  Олег Мусій зазначив, що МОЗ взяло за основу нового проекту закону «Про лікарські засоби» відповідну директиву ЄС (83/2009). Також позитивною він назвав ініціативу Міністерства щодо відміни перереєстрації лікарських засобів, які мають сертифікати про відповідність GMP і GDP.