• In English
 • Вперше за новітню історію виборчих процесів України до органів прокуратури не надходили скарги на застосування адмінресурсу, - ГПУ
  опубліковано 25 травня 2014 року о 20:05

  Вибори Президента України, які сьогодні відбуваються, це найбільш демократичні вибори у новітній історії України, заявив начальник головного управління Генпрокуратури Микола Гошовський на брифінгу в Будинку Уряду в неділю, 25 травня.

  За його словами, до органів прокуратури України за два місяці виборчої кампанії надійшло 47 звернень від суб’єктів виборчого процесу, у яких були оскаржені різного роду дії, починаючи від формування дільничних виборчих комісій, невнесення в списки і так далі. «Для прикладу: у 2010 році таких скарг було 839, або у 18 разів більше», - зазначив Микола Гошовський.

  В 11 регіонах України звернення і скарги до органів прокуратури з приводу порушення виборчого законодавства не надходили взагалі. У 9 регіонах держави кримінальні правопорушення за статтями Кримінального кодексу 157 і 159, які є суто виборчими статтями, не реєструвалися.

  «Вперше за новітню історію виборчих процесів України до органів прокуратури не надходили скарги на застосування адмінресурсу», - заявив начальник головного управління Генпрокуратури.

  Він також поінформував, що зараз зареєстровано 112 кримінальних правопорушень, з яких ¾ - це кримінальні правопорушення, пов’язані із діями терористів у Луганській і Донецькій областях. Всього було зареєстровано 78 кримінальних правопорушень, які стосуються безпосередньо виборчого законодавства – статті 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права), 158 (фальсифікація документів), 158-2 (знищення виборчих документів). «При цьому 85% цих злочинів зареєстровані на території Донецької і Луганської областей, де терористи захоплюють комісії, погрожують членам комісій, знищують виборчу документацію, урни тощо», - зауважив Микола Гошовський. Решту 12 кримінальних проваджень, які припадають на інші регіони України, - в основному кримінальні правопорушення, пов’язані із використанням «чорного піару» - такі факти документувалися у Львівській і Вінницькій області.

  Всього протягом сьогоднішнього дня зареєстровано 16 кримінальних проваджень (в основному Донеччина і Луганщина).

  «У цілому вибори проходять демократично, і правоохоронні органи реагують на ті заяви і звернення, які до них надходять», - заявив начальник головного управління Генпрокуратури.