• In English
 • Прес-центр КМУ: Оперативна інформація МВС щодо забезпечення громадського порядку на виборчих дільницях України
  опубліковано 25 травня 2014 року о 19:14

  На 18:00 25 травня працює 188 окружних виборчих комісій та 29 тис. 25 виборчих дільниць. У Донецькій області працює 7 із 22 ОВК, та 517 з 2431 дільничних виборчих комісій. У Луганській області сьогодні працює 2 із 12 ОВК, а також 284 із 1475 дільничних виборчих комісій. Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Яровий на брифінгу в Будинку Уряду в неділю, 25 травня.

  За його словами, для охорони громадського порядку залучено понад 82 тис. працівників правоохоронних органів та більше 17 тис. членів громадських формувань.

  Безумовно, є правопорушення. Станом на 18:00 до органів внутрішніх справ надійшло 76 повідомлень про кримінальні та адміністративні правопорушення, пов’язані з виборчим процесом. Усі ці дані відображаються в режимі онлайн в інформаційній системі «Вибори-2014».

  Із зазначених повідомлень 31 є найбільш резонансним і містить ознаки кримінальних правопорушень: 15- у Донецькій області, 4 в Луганській, 3 – в Харківській, по 2 в Запорізькій та Одеській, по одному – у Волинській, Дніпропетровській, Тернопільській, Хмельницькій та Херсонській областях. У переважній більшості порушення стосуються пошкодження приміщення та майна виборчих комісій, захоплення невідомими особами майна виборчих дільниць (списків виборців, печаток, скриньок для голосування тощо), хуліганських дій щодо членів виборчих дільниць, втручання в роботу виборчих дільниць, пошкодження виборцями своїх виборчих бюлетенів, зафіксовано повідомлення про замінування виборчої дільниці, яке не підтвердилося.

  «На всі зазначені події забезпечено виїзд оперативно слідчих груп, документування цих правопорушень, прийняття рішень за цими фактами взято на контроль керівництвом Міністерства внутрішніх справ», - наголосив Сергій Яровий.