• In English
 • МЗС прогнозує високу активність українців, які голосуватимуть на закордонних виборчих дільницях
  опубліковано 25 травня 2014 року о 12:43

  Під час позачергових виборів Президента України очікується висока активність громадян України на закордонних виборчих дільницях. На цьому наголосив заступник Міністра закордонних справ – керівник апарату Андрій Олефіров під час брифінгу в Будинку Уряду в неділю, 25 травня.

  За його словами, для голосування громадян України на позачергових виборах Президента, які проживають, або тимчасово перебувають за кордоном, за межами держави Україна відкрито 114 виборчих дільниць у 75 країнах світу. У виборчі списки внесено майже півмільйона громадян України. Першими почали голосувати наші співгромадяни в Австралії.

  За інформацією заступника Міністра, станом на 12:00  розпочалося голосування на в 103 виборчих дільницях. Остання така дільниця на даний момент відкрилася при посольстві України у Сенегалі об 11:00 за київським часом. Наступна виборча дільниця буде відкрита при посольстві України в Бразилії  о 14:00 за київським часом. Останніми на позачергових виборах Президента розпочнуть голосування українці в Сан-Франциско (США) – о 18:00 за київським часом, і, відповідно, вони останніми і завершать голосувати – завтра зранку о 6:00.

  Андрій Олефіров нагадав, що голосування в Україні відбувається з 8:00 до 20:00, за кордоном так само, але з урахування місцевого часу.

  «Голосування розпочалося і триває у штатному режимі, без жодних надзвичайних подій, у тому числі і на виборчих дільницях, утворених на території Російської Федерації при п’яти консульствах і при посольстві України у Москві», - повідомив заступник Міністра.

  Він зазначив, що напередодні голосування, у суботу, спілкувався зі всіма послами і генеральними консулами тих країн, де Україна відкрила виборчі дільниці. Дипломати запевнили у 100% готовності до початку голосування: «Це підтвердилося сьогодні, коли ми отримали письмову інформацію про відкриття закордонних дільниць і відсутність проблем на них», - додав Андрій Олефіров.

  Також за інформацією послів і генеральних консулів, активність на позачергових виборах президента буде висока. Для порівняння, заступник Міністра навів дані активності голосування українців за кордоном під час попередніх вибрів: так, наприклад, на виборах у 1999 році проголосувало 25% виборців з усіх включених у списки виборців; у 2004 роцімайже 30%, 2010 році – 10%, 2012 – майже 5%.