• In English
  • Мінсоцполітики та Міжнародна організація з міграції домовилися про співпрацю щодо переселенців з Криму та Сходу України
    опубліковано 23 травня 2014 року о 16:26

    23 травня відбулася зустріч Міністра соціальної політики Людмили Денісової та Голови Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфреда Профазі. Під час зустрічі сторони домовилися про співпрацю в питанні внутрішньої міграції в Україні.

    „Питання міграції сьогодні актуальне для України. Його важливість стає ще більшою з огляду на останні події, пов’язані з ситуацією в Криму, а також у Донецькій та Луганській областях. Внутрішня міграція зараз не нараховує великої кількості переселенців, але ми готові розглянути всі пропозиції Представництва МОМ в Україні щодо можливої співпраці з цього питання для більш ефективного реагування на виклики у міграційній сфері”, – наголосила Людмила Денісова.

    Міністр поінформувала представників МОМ в Україні, що Урядом вживаються заходи, спрямовані на влаштування осіб, які виявили бажання виїхати з окупованої території Криму та східних областей до інших регіонів України. Всім їм здійснюються соціальні виплати (пенсії, пільги, компенсації, допомога по безробіттю, інші державні соціальні допомоги), надають можливість працевлаштуватися, а також забезпечують тимчасовим житлом.

    У свою чергу Манфред Профазі запевнив Людмилу Денісову у всебічній підтримці та допомозі у питаннях, пов’язаних з переселенням жителів півострова, Донецької і Луганської областей до інших регіонів України.

    Також сторони підтвердили продовження співпраці щодо реалізації проектів з протидії торгівлі людьми. Мова йде про проекти „Боротьба з торгівлею людьми” та „Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад”.

    Представництво МОМ в Україні протягом багатьох років є одним із головних партнерів Мінсоцполітики у сфері протидії торгівлі людьми та з питань міграції. 15 вересня 2011 року підписано спільну Угоду про співробітництво, яка передбачає розробку програм та проектів, що становлять спільний інтерес для збільшення соціальних, економічних і культурних вигод від міграції та мінімізації її негативних наслідків. Зокрема, реалізовано проект „Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами”, а також прийнято Закон України „Про протидію торгівлі з людьми.