• In English
 • Відбувся перший прес-тур "Заповідна природа - гордість України"
  опубліковано 23 травня 2014 року о 16:25

  Міністерство екології та природних ресурсів України за підтримки проекту Європейського Союзу «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки» та участю громадських природоохоронних організацій організувало 22 травня 2014 року прес-тур до регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є найбільшим за площею регіональним ландшафтним парком в Україні і свою назву дістав через те, що знаходиться між руслами двох річок – Дніпра і Десни в Чернігівській області.

  Головною метою прес-туру є залучення засобів масової інформації до співпраці з виховання патріотизму і любові громадян до країни шляхом інформування про унікальність природи України, яка охороняється на територіях природно-заповідного фонду.

  Журналісти ознайомилися з найбільш унікальним природним об’єктом, що охороняється у парку - пам’яткою природи загальнодержавного значення «Святе озеро», яке є глибокою безстічною западиною, що періодично заповнюється водою переважно за рахунок атмосферних опадів. У такій воді дуже мало розчинених мінералів, тому озеро не заростає очеретом і ряскою. Натомість утворився особливий рослинний світ, що більш характерний для зони тайги. Тут розрісся болотяний мох – сфагнум, пухнаста трава – пухівка піхвова, рослина із дивною науковою назвою – вовче тіло болотяне; можна знайти тут і ягоди журавлини, і рідкісні образки болотяні. Мешкають на цьому болоті і кілька видів червонокнижних хижих рослин – росички і пухирники, що поїдаючи комах, компенсують нестачу мінералів у воді озера.

  Через важкодоступність озеро облюбували водоплавні птахи, а на прилеглому болоті можна зустріти занесених до Червоної книги тетеруків, сірого журавля і чорного лелеку. З великих тварин на трясовину наважуються заходити лише лось та рись – тварини пристосовані до пересування по болотах.

  Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» разом з Святим озером є тільки маленькою частинкою унікальної природи України, яка охороняється на площі 3,667 млн. га, що становить 6,08 % від території країни, та 402,5 тис. гектара морських акваторій.

  Ця система природоохоронних територій представляє виняткову цінність з точки зору підтримки природного функціонування екосистем та збереження біорізноманіття, у тому числі рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, а також екологічного моніторингу, наукових досліджень та екологічної просвіти не тільки на державному рівні, а й у світовому масштабі.

  Законом України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», відповідно до міжнародних зобов’язань, взятих Україною в рамках участі у Конвенції про охорону біологічного різноманіття та Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі, наближення стану довкілля до стандартів Європейського Союзу поставлено завдання збільшити площу природно-заповідного фонду до 15 % від площі країни. Однією з передумов вступу до Європейського Союзу є створення системи збереження особливо цінних для Європи видів флори та фауни, середовищ їх існування як аналогу мережі НАТУРИ 2000, яка функціонує в Європейському Союзі.

  Міністерство екології та природних ресурсів висловлює подяку представниками громадських організацій «МАМА-86» і Київського еколого-культурного центру за участь у прес-турі.

  Заповідна природна – гордість України. Спостерігайте, поважайте, любіть, допомагайте їй, становіться волонтерами.