• In English
 • Для забезпечення голосування засуджених та осіб, узятих під варту утворено 184 спеціальні виборчі дільниці
  опубліковано 23 травня 2014 року о 14:12

  Відповідно до законодавства, участь у позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року братимуть і громадяни України, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах Державної пенітенціарної служби України.

  Згідно із статтею 20 Закону України «Про вибори Президента України» для забезпечення голосування засуджених осіб використовуються спеціальні виборчі дільниці, утворені на постійній основі відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України", для голосування осіб, узятих під варту (у слідчих ізоляторах та установах виконання покарань з функцією слідчих ізоляторів) - спеціальні виборчі дільниці, що утворюються на тимчасовій основі.

  З метою забезпечення підготовки та проведення позачергових виборів Президента України, в апараті Державної пенітенціарної служби України, її територіальних органах управління, установах виконання покарань та слідчих ізоляторах 11 квітня було утворено відповідні оперативні штаби.

  Для забезпечення можливості реалізації права голосу всіма засудженими і особами, узятими під варту, включеним до списків виборців, керівниками зазначених органів і установ у межах компетенції було вжито організаційно-практичних заходів щодо утворення спеціальних виборчих дільниць.

  Відповідно до статті 20 Закону України «Про вибори Президента України» для забезпечення голосування засуджених та осіб, узятих під варту, утворено 184 спеціальні виборчі дільниці у 177 установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (152 спеціальні виборчі дільниці, що існують на постійній основі та 32 дільниці – на тимчасовій основі).

  Приміщення для дільничних виборчих комісій спеціальних виборчих дільниць в адміністративних будівлях установ, обладнано телефонним зв'язком та меблями відповідно до норм та у порядку, визначеному Законом України «Про вибори Президента України», а також створені умови для збереження документації дільничних виборчих комісій та бюлетенів для голосування, забезпечено надійну охорону цих приміщень.

  У кожній установі у місцях масового перебування виборців були облаштовані стенди, дошки оголошень для розміщення матеріалів передвиборної агітації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в загальнодержавному окрузі, та кандидатів у депутати в одномандатному окрузі.

  Адміністраціями установ забезпечено виділення та облаштування згідно з вимогами законодавства приміщень для голосування та приміщень для відповідних дільничних виборчих комісій.

  Державною пенітенціарною службою України у межах компетенції надається необхідне сприяння офіційним спостерігачам від іноземних держав та міжнародних організацій для здійснення моніторингу дотримання виборчих прав засуджених та осіб, узятих під варту.

  За попередньою інформацією, участь у позачергових виборах Президента України в підпорядкованих установах Державної пенітенціарної служби України візьме 111896 осіб (97978 засуджених та 13918 узятих під варту).