• In English
 • Франція може фінансувати ТЕО українських проектів вартістю 300-400 тис. євро
  опубліковано 23 травня 2014 року о 14:01

  Голова Держівнестпроекту Сергій Євтушенко обговорив можливості плідної інвестиційної співпраці України та Франції з Венсаном Фалькозом, Радником з економічних питань Посольства Республіки Франція в Україні.

  Як зазначив С. Євтушенко, на сьогодні 66 % французьких інвестицій в економіку України – це фінансовий та страховий сектори. Станом на кінець 2013 року, Франція посідає 8 місце серед 136 країн світу, які найбільше інвестували в економіку України з сумою в 1,8 млрд доларів.

  «Українська влада має чималу політичну волю надати інвестиційному клімату кращої форми, ніж є тепер. Так, ми передостання країна в світі з легкості адміністрування податків, але це цілком реально змінити. Сподіваємось на покращення інвестиційного законодавства, а також на те, що в минулому залишиться питання неповернення ПДВ, яке турбує абсолютно всіх експортерів на ринку. Усвідомлюємо, що для сталого нарощування наших експортних можливостей ці проблеми потребують першочергового вирішення», – зазначив очільник Агентства.

  В. Фалькоз підтвердив значний інтерес французьких компаній до України, вказавши, що більшість компаній із пильним інтересом стежить за врегулюванням політичної ситуації в державі. Адже стабільність, за словами пана Радника, – це першочерговий критерій для інвестора.

  Разом з тим В. Фалькоз повідомив, що «в рамках програми FASEP (Фонд вивчення та допомоги приватному сектору), яка фінансується за рахунок державної допомоги розвитку Франції, є можливість фінансування техніко-економічного обґрунтування проектів вартістю 300–400 тис. євро. Це проекти насамперед у сферах загальної ефективності, енергії біомас, вітроенергетики тощо. Ціль таких ТЕО – успішно запустити конкретний проект, враховуючи фінансові можливості міст та локальних партнерів».

  Тож, сторони детальніше розглянуть перспективи співпраці в рамках нацпроектів «LNG-термінал», «Енергія природи», «Енергія біомас» та «Теплий дім».

  Довідково:

  Програма FASEP (Фонд вивчення та допомоги приватному сектору) фінансується за рахунок державної допомоги розвитку Франції. Програма надає допомогу у формі грантів країнам, що розвиваються або країнам з перехідною економікою. Існує 4 напрями програми:

  FASEP-дослідження – фінансує техніко-економічне обґрунтування або технічну допомогу;

  FASEP-зелена інновація – фінансує демонстраторів інноваційних технологій;

  FASEP-професійна підготовка – співфінансує підготовку для проходження професійного навчання у країні-партнері;

  FASEP – RSE (Соціальна відповідальність бізнесу) – допомагає замовникам розробляти технічні умови з точки зору соціальної та екологічної відповідальності.