• In English
 • Уряд вживає заходів для зниження цін на лікарські засоби
  опубліковано 23 травня 2014 року о 14:12

  Існуюча на сьогодні система державного цінового регулювання у сфері виробництва й реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення не забезпечує економічну обґрунтованість зміни рівня цін на цю продукцію, зокрема орієнтацію цін внутрішнього ринку на рівень цін світового ринку.

  Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про стабілізацію цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення», розроблений на виконання доручень Прем’єр-міністра щодо забезпечення населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення за доступними цінами і зменшення бюджетних видатків на їх закупівлю, має на меті удосконалити систему державного цінового регулювання у цій сфері.

  Проект передбачає зміну диференціації граничних торговельних (роздрібних) надбавок залежно від закупівельної ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що дозволить знизити рівень роздрібних цін, а отже, – видатків пацієнтів (споживачів) на цю продукцію до 17%.

  Крім того, проектом постанови встановлюється новий порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, згідно з яким запроваджується механізм визначення порівняльних (референтних) цін, встановлених у референтних країнахкраїні їх походження, Болгарії, Молдові, Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії, Угорщині і Сербії) і в Україні. При цьому заявлена до декларування ціна не повинна перевищувати середньоарифметичного значення цін у цих країнах.

  До процесу декларування залучатиметься Держлікслужба (надаватиме заявнику довідку про правильність обрання конкретних лікарських засобів або виробів медичного призначення у референтних країнах та в Україні), і Держцінінспекція (надаватиме висновок щодо розрахунку оптово-відпускної ціни).

  На даний момент цей проект урядової постанови проходить процедуру громадського обговорення.