• In English
 • Держземагентство: Врегулювання на законодавчому рівні видобутку бурштину забезпечить раціональне використання земель
  опубліковано 23 травня 2014 року о 12:10

  Масові та незаконні видобутки бурштину на Рівненщині призводять до порушення ґрунтового покриву земель, знищення лісових насаджень та втрати земельних ресурсів.

  На сьогодні площа порушених земель на території північних районів становить 713,65 гектара. Зокрема: на території Володимирецького – 590,45 га, Сарненського – 64,88 га, Дубровицького – 35,22 га, Рокитнівського – 21,90 га, Березнівського – 1,2 гектара. Серед порушених земель 528 га – сільгоспугіддя, у тому числі: 467 га – землі приватної власності та 61 га – державної власності.

  «Єдиними суб’єктами підприємницької діяльності на території області, що здійснюють промисловий видобуток бурштину, є державне підприємство “Бурштин України”, якому передано в оренду земельні ділянки площею 11 га на території Сарненського району, та ТОВ “Центр “Сонячне ремесло”, якому передано в оренду ділянку площею 18 га на території Володимирецького району для видобування бурштину родовища “Володимирець Східний”, – зазначила начальник Головного управління Держземагентства в Рівненській області Світлана Богатирчук-Кривко під час колегії Рівненської обласної державної адміністрації.

  Керівник землевпорядної служби Рівненщини наголосила, що наразі існує нагальна потреба внесення змін до діючого законодавства щодо вдосконалення та спрощення порядку отримання документів дозвільного характеру для здійснення діяльності з видобутку бурштину. Також на сьогодні потрібно вирішити питання щодо посилення відповідальності за незаконний видобуток бурштину, забезпечити надійну охорону перспективних площ і родовищ бурштину, врегулювати механізм одноосібного видобутку бурштину на родовищах, розробка яких у виробничих масштабах є нерентабельною.

  «Врегулювання на законодавчому рівні одноосібного видобутку громадянами бурштину-сирцю забезпечить раціональне використання земель та повернення їх після рекультивації у стан придатний для використання за цільовим призначенням, крім того, забезпечить збільшення зайнятості населення та додаткові надходження до місцевих бюджетів», – підсумувала Світлана Богатирчук-Кривко.