• In English
 • Визначено перспективи подальшої роботи в рамках Програми співробітництва Нідерланди-ЮНЕЙДС
  опубліковано 23 травня 2014 року о 10:46

  Україна націлена на використання кращих світових практик з високим рівнем доказовості, приведення вітчизняної нормативно-правової бази у відповідність до високих міжнародних стандартів та зміцнення платформи для міжсекторальної співпраці задля досягнення цілей та індикаторів, передбачених державними цільовими програмами. Про це під час зустрічі партнерів Програми співпраці Нідерланди-ЮНЕЙДС заявила в.о. Голови Держслужби України соцзахворювань Олена Єщенко. Участь в зустрічі взяли також представники Міністерства закордонних справ Нідерландів, Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS) в Україні, а також ряду громадських організацій з України та Нідерландів.

  В ході обговорення було визначено вектори діяльності в рамках Програми співпраці Нідерланди-ЮНЕЙДС на території України, а також представлено проміжні результати проекту «Права та здоров’я уразливих груп: заповнюючи прогалини», який реалізується в Україні з 2012 року.

  Програма націлена на роботу з представниками груп ризику щодо інфікування ВІЛ: споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН) з особливим акцентом на взаємодію з неповнолітніми та молоддю. Під час зустрічі також підкреслено, що проектом «Права та здоров’я уразливих груп: заповнюючи прогалини» в перспективі ставить перед собою ключові завдання: підвищення якості та доступності послуг, забезпечення прав та інтересів уразливих груп, сприяння в інтеграції соціального супроводу в загальну систему охорони здоров’я, посилення потенціалу неурядових організацій.

   Зважаючи на те, що в Україні епідемія ВІЛ-інфекції є концентрованою, тобто локалізованою в середовищі уразливих груп, робота з цими категоріями населення є принципово важливою.

   «На сьогодні країна відзначає позитивну епідемічну динаміку в роботі з групами ризику. Знижено рівень смертності від хвороб, зумовлених СНІДом, а також рівень інфікування серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Поступово знижується і питома вага ВІЛ-інфікованих СІН в структурі усіх нових зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції. Якщо у 2009 році кількість частка СІН становила 35,8% (7105 осіб), то у 2013 році – 27% (5847 осіб), - повідомила О.Єщенко. – Разом з тим, проблемною в плані доступу та повноцінної профілактичної та лікувальної роботи залишається категорія чоловіків, які мають секс із чоловіками. Це визначає необхідність більш активної роботи в цьому напрямку».

   За словами представника служби, в процесі формування цілей та індикаторів, беруться за основу не лише цифри офіційної статистики, а й оціночні дані. Це дозволяє більш точно визначити потребу, проблематику та спрогнозувати перебіг епідемічного процесу та обсяг інтервенцій, необхідних для впливу на епідемію.

   «Сьогодні в Україні головним орієнтиром у сфері боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом є концепція та, власне, проект Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, де передбачено залучення ресурсу як державних органів, так і інститутів громадянського суспільства. Програма має на меті зниження рівня смертності та захворюваності від СНІДу, забезпечивши якість та сталість послуг з профілактики, діагностики, лікування ВІЛ-інфекції, а також догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ».