• In English
 • Китайські компанії розглядають можливості для інвестування в нацпроект "Індустріальні парки"
  опубліковано 23 травня 2014 року о 10:55

  Ряд китайських компаній у рамках національного проекту «Індустріальні парки України» розглядає можливість інвестувати в будівництво заводів із виробництва побутової техніки на території індустріальних парків Одеської області.

  20 травня Голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко та президент Китайської бізнес асоціації Олександр Громико обговорили деталі реалізації цих українсько-китайських проектів.

  «Вітчизняне виробництво для України нині найактуальніша проблема, адже 8 років поспіль імпорт іноземних товарів перевищує наш експорт. За 2013 рік  дефіцит торговельного балансу становив $13,652 млрд. Безсумнівно, такий негативний показник створює критичну загрозу економічній безпеці України», – сказав С. Євтушенко.

  За словами очільника Агентства, Китай уже тривалий період розглядає нашу державу як стратегічного партнера. Тому після підписання довгоочікуваної політичної частини Асоціації з Європейським Союзом, а згодом, як першого результату співпраці з ЄС, – скасування митних зборів на українські товари провідні країни світу зацікавилися Україною як потенційним майданчиком для залучення інвестицій та розвитку виробництв. І одним із перших у цьому переліку є Китай.

  «Держінвестпроект і його підрозділ InvestUkraine як механізм супроводу інвестора на адміністративному рівні всіляко сприятимуть китайським компаніям у реалізації будівництв заводів на території України в рамках нацпроекту «Індустріальні парки», – додав С. Євтушенко.

  Президент Китайської бізнес асоціації наголосив, що динамічний розвиток північних районів Китаю призвів до того, що підприємства почали відчувати гострий дефіцит у робочій силі та в можливості інтенсивно розвивати виробництва на своїх територіях.

  «Китайським інвесторам необхідні три фактори при розміщенні своїх виробництв – це доступ до ринків ЄС, які ми нині вже маємо, наявність відносно недорогої робочої сили та базової інфраструктури на земельних індустріальних майданчиках, завдяки яким можна швидко розпочати будівництво заводів», – зазначив О. Громико. – До того ж китайські компанії не потребують державної підтримки у формі держгарантій та інших пільг. Однак, для них важлива відсутність непотрібних бюрократичних процедур і підтримка та сприяння на рівні місцевої влади».

  Також О. Громико запропонував провести низку спільних заходів із китайською бізнес-спільнотою, зокрема в Китаї, щоб відрекомендувати інвестиційні можливості України провідним китайським компаніям, а також в Україні, щоб наочно презентувати цим компаніям індустріальні майданчики для розвитку бізнесу.

  За підсумками зустрічі Китайська бізнес асоціація та Держінвестпроект домовилися підписати Меморандум про співпрацю.