• In English
 • МВС готове до охорони громадського порядку під час виборів
  опубліковано 21 травня 2014 року о 18:10

  Міністерство внутрішніх справ готове до охорони громадського порядку під час виборів. Про це Начальник Департаменту громадської безпеки МВС України заявив під час зустрічі, що відбулася у відомстві і була присвячена презентації геоінформаційної системи «ВИБОРИ-2014».

  За словами Глави Місії ОБСЄ Каетани де Зулуета Овтрам, із 29 березня на всій території України працюють 100 довгострокових спостерігачів, акредитованих на час проведення президентських виборів. 10 спостерігачів перебувають у Донецькій області,  ще 6 – у Луганській. Крім того, запланована зустріч за участю майже 900 короткострокових спостерігачів, які прибули до України з різних держав.

  «Зважаючи на ситуацію в Україні, яка швидко змінюється, ми хотіли би почути вашу думку стосовно розміщення короткострокових спостерігачів, зокрема – в Луганській та Донецькій областях. Адже ми, як міжнародна організація, у забезпеченні безпеки наших спостерігачів цілком залежимо від правоохоронців країни, що приймає, – зазначила Каетана де Зулуета Овтрам.

  За словами Володимира Гриняка, спостерігачів на виборах від ОБСЄ, які працюватимуть на території Луганщини, розмістять у м. Сватове. Правопорядок там забезпечують працівники органів внутрішніх справ, а ситуація в місті є контрольованою. У зв’язку з тим, що ситуація в Донецьку змінюється, українські правоохоронці працюють над тим, аби забезпечити безпеку спостерігачів, які слідкуватимуть за ходом виборчого процесу у Донецькій області. 

  Начальник Департаменту громадської безпеки нагадав, що в кожному регіоні України та в центральному апараті МВС є особи, відповідальні за координацію та співпрацю між правоохоронцями та іншими сторонами виборчого процесу.

  «Працівники органів внутрішніх справ, які нестимуть службу на виборчих дільницях, націлені на повну взаємодію із представниками організацій-спостерігачів», – наголосив Володимир Гриняк.