• In English
 • МВС презентувало представникам місії ОБСЄ геоінформаційну систему "ВИБОРИ-2014"
  опубліковано 21 травня 2014 року о 16:55

  У Міністерстві внутрішніх справ відбулася зустріч представників відомства з делегацією Місії ОБСЄ зі спостереження за позачерговими виборами Президента України, що призначені на 25 травня 2014 року. Очолює Місію пані Каетана де Зулуета Овтрам.

  Заступник Міністра внутрішніх справ України Микола Величкович зазначив, що ситуація з виборами в Україні досить неоднозначна і складна, зважаючи на ситуацію на сході держави. Проте Міністерство внутрішніх справ проводить велику системну роботу, аби президентські вибори відбулися, а громадяни мали змогу реалізувати свої права.

  Він висловив вдячність за ту увагу, яку представники ОБСЄ приділяють роботі правоохоронного відомства у цей нелегкий для України час, а також за розуміння тієї відповідальності, яка лежить на правоохоронцях у зв’язку з проведенням президентських виборів у державі. Заступник Міністра запевнив іноземних експертів, що МВС готове забезпечити безпеку під час виборчого процесу.

  «Міністерством акумульовано достатньо засобів і сил органів внутрішніх справ, навчальних закладів системи МВС, Національної гвардії та громадських організацій для підтримання порядку під час виборів», – наголосив Микола Величкович.

  За його словами, у МВС та його територіальних підрозділих розгорнуто діяльність оперативних штабів, які мають моніторити ситуацію та оперативно на неї реагувати. Крім того, у Міністерстві створено список осіб, уповноважених контактувати з офіційними представниками тих організацій, які делеговані на вибори Президента України. Такі представники є як у центральному апараті МВС, так і в кожному регіоні держави. Список з контактними даними був вручений Голові Місії пані Каетані де Зулуета Овтрам.

  Ще одним з інструментів, які дозволять забезпечити моніторинг ситуації на президентських виборах у державі, стане геоінформаційна система (ГІС) «ВИБОРИ-2014». Вона була розроблена в Міністерстві внутрішніх справ, а доступ громадян до неї був відкритий з 12 травня. При необхідності кожен громадянин зможе повідомити про виявлені ним порушення у сфері виборчого права.

  Заступник начальника управління Департаменту забезпечення діяльності Міністра, стратегічного аналізу та прогнозування МВС України Валерій Цюпа продемонстрував представникам ОБСЄ можливості системи.

  За його словами, громадяни мають змогу бачити ситуацію під час виборчого процесу та оцінювати її за кількома параметрами: кількістю звернень, їх характером та географічним розташуванням. Крім того, при більш детальному ознайомленні з кожним окремим повідомленням можна з’ясувати, про яке саме правопорушення йде мова – про адміністративне чи кримінальне. Інформація в масштабах держави відображатиметься на електронній карті.

  Валерій Цюпа зазначив, що інформація потрапляє до системи після її внесення через чергові частини близько 800 відділів внутрішніх справ. У цілому кількість та характер повідомлень розподіляються рівномірно по всій території України. Проте у кількох містах держави – у Києві, Луганську та Донецьку – кількість подій підвищена. Наразі відвідування системи «ВИБОРИ-2014» становить близько 7 тисяч користувачів на добу. Система дасть можливість зменшити рівень свідомого або помилкового маніпулювання інформацією про реальний стан правопорядку в Україні під час виборчого процесу.

  «Подібні системи ми плануємо активно реалізовувати із залученням громадськості у процесі реформування Міністерства внутрішніх справ та всієї правоохоронної системи», – підкреслив Валерій Цюпа.