• In English
 • На Херсонщині Ігор Швайка обговорив з аграріями питання стабілізації економічної ситуації та підтримки аграрної галузі
  опубліковано 20 травня 2014 року о 17:10

  20 травня під час «круглого столу» з аграріями Херсонської області, Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка обговорив із сільськогосподарськими виробниками, підприємцями та фермерами питання щодо урядових кроків у напрямі стабілізації економічної ситуації та підтримки аграрної галузі. 

  «Враховуючі складні економічно-фінансові і політичні умови, в яких опинилась країна, Уряд був змушений провести секвестр державного бюджету і скоротити низку бюджетних програм, в тому числі і в аграрній галузі. Разом із тим на тому тижні у Брюсселі була підписана низка важливих документів  про надання фінансової допомоги країні, що позитивно вплине на економічний стан України та наближує її до повноправного вступу до ЄС. Зокрема, це Угода про фінансування щодо укладення контракту з державної розбудови, яка передбачає виділення Україні 355 млн. євро допомоги від країн ЄС. А також Кредитну угоду щодо надання Україні макрофінансової допомоги з боку ЄС у розмірі 1 млрд. євро», - поінформував міністр.

  Також Ігор Швайка підкреслив, що в Україні продовжує діяти непряма державна підтримка сільгосптоваровиробників. Вона забезпечується дією: фіксованого сільськогосподарського податку (термін дії – безстроково); спецрежиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства (термін дії – до 1 січня 2018 року); спрямування переробними підприємствами сум ПДВ до спецфонду Держбюджету (50 %) та на спеціальні рахунки, відкриті в органах державної казначейської служби для виплати компенсацій сільгосптоваровиробникам за продані ними молоко і м'ясо у живій вазі (50%) (термін дії – до 1 січня 2015 року).

  «Ми знаємо, що підтримка сільгоспвиробників в країнах Європи становить близько 450 євро/га, тоді як в Україні – майже у 10 разів менше (з урахуванням прямої та непрямої підтримки) - близько 800 грн. на 1 га ріллі. Тому для підтримки аграрного сектору ми відстояли питання збереження у 2014 році пільгових режимів оподаткування сільгосптоваровиробників», - зауважив Ігор Швайка.