• In English
 • Ігор Швайка: Нормативно-грошова оцінка земель сільгосппризначення враховуватиме землеробську специфіку регіонів
  опубліковано 20 травня 2014 року о 17:14

  Під час «круглого столу» за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки та аграріїв Херсонщини було підняте вкрай важливе для регіону питання щодо нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. Адже це напряму пов’язане з питанням орендної плати за землю (яка рахується від оцінки), що виявляється особливо актуальним для сільгоспвиробників посушливих і не надто родючих регіонів.

  Так, відзначалось, що нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення була проведена в Україні, в тому числі в Херсонській області, лише один раз - станом на 1 липня 1995 року. Цей підхід є застарілим, не відповідає вимогам часу і не враховує регіональну специфіку.

  Натомість Ігор Швайка повідомив, що Мінагрополітики ініціювало розробку проекту нової Методики нормативної грошової оцінки земель, в основі якої дані фінансово-економічної діяльності сільськогосподарських підприємств за 2008-2011 роки та ставки Національного банку України.

  «Ми розуміємо, що всіх «не можна стригти під одну гребінку», і платня за землю повинна залежати насамперед від її родючості. Запропонована Методика додасть  «гнучкості» у механізм визначення ставок орендної платні. Вона враховуватиме землеробську специфіку регіонів. Так, в посушливих регіонах нормативна грошова оцінка 1 гектара ріллі зменшиться: по АР Крим на 36%, Дніпропетровській - 20%, Донецькій - 30%, Запорізькій - 30%, Луганській - 19%, Миколаївській - 6%, Одеській - 13%, Херсонській - 29%. Зокрема, середня нормативна грошова оцінка 1 га ріллі по Херсонській області на сьогодні становить 23151,1 грн, а за проектом нової Методики цей показник становитиме 16534,4 грн», - поінформував Ігор Швайка.