• In English
 • Реформування сфери адміністративних послуг – перший крок на шляху децентралізації влади, - Павло Петренко
  опубліковано 20 травня 2014 року о 16:55

  Створення системи єдиних прозорих центрів надання адміністративних послуг є першим кроком із передачі центральними органами влади повноважень місцевим громадам. Про це під час розширеної наради з питань децентралізації виконавчої влади за участі представників органів місцевого самоврядування Дніпропетровської, Одеської, Івано-Франківської та Тернопільської областей заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  «Централізація влади в Україні здійснювалась лише для централізації корупції. Ми почали передавати повноваження на місця. Першим відповідним кроком стало створення єдиних прозорих центрів надання адмінпослуг», - зазначив Міністр.

  За словами Павла Петренка, з появою відповідних центрів у органів місцевого самоврядування з’явився вагомий владний інструмент.

  «Це перший крок для реалізації комплексної реформи з децентралізації влади. Наступний крок полягає у необхідності прийняття парламентом законодавчих ініціатив, пов’язаних з фіксацією повноважень органів самоврядування не тільки на рівні рішень Кабінету Міністрів, а й на рівні законів та Конституції. Це необхідно для того, щоб жодна влада, яка прийде на наше місце, не змогла прибрати ці інституційні реформи», - наголосив керівник Міністерства юстиції.

  За словами Павла Петренка, одне з головних завдань влади полягає в тому, щоб показати суспільству, що передача повноважень на місця справді дає результат і суттєво спрощує життя громадянина.

  «Представники органів самоврядування повинні розуміти, що великі повноваження - це є і велика відповідальність. А наші громадяни мають знати: кожен місцевий голова і депутат повинен ефективно реалізовувати реформи, запроваджені Урядом і передані на місця», - резюмував Міністр.