• In English
 • Держсільгоспінспекція розробила методику занесення зернових складів до Реєстру складських документів
  опубліковано 20 травня 2014 року о 16:44

  Зерно – це стратегічний вид продовольства, а його є важливим і обов’язковим об’єктом державного планування та контролю. Тож з огляду на численні звернення аграріїв щодо організації роботи з ведення Реєстру складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання і видачі складських документів, після прийняття Верховною Радою України 09.10.14 Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру», Державною інспекцією сільського господарства України (а саме ДП «Держреєстри України») розроблено відповідну методику.

  Затверджено форму договору, в якій визначена процедура занесення в державний Реєстр зернових складів, а також зобов’язано бажаючого зареєструватися надавати документи, які підтверджують, що він є зерновим складом. Зі зразком договору можна ознайомитися на веб-сайті ДП «Держреєстри України».

  Нагадаємо, що Держсільгоспінспекція в першу чергу дбає про захист інтересів сільгоспвиробників, тому контроль за якістю послуг із зберігання зерна, які мають відповідати встановленим правилам, є дуже важливим питанням. Ця система дає можливість вести державний реєстр складських документів, що, крім механізму державного контролю, дає можливість сільгоспвиробнику отримувати кредити під заставу зерна на основі складських документів.

  За словами Голови Держсільгоспінспекції Миколи Поєдинка, враховуючи необхідність імплементації нашого законодавства до ЄС, Інспекція веде активну роботу над доопрацюванням технічних регламентів, в тому числі зернових складів. «Склад, де зберігається вирощений урожай, повинен відповідати умовам, які б забезпечили його ефективне збереження. Інспекція в змозі забезпечити контроль за дотриманням цих умов», - зазначив Микола Сергійович.