• In English
 • Людмила Денісова: Навіть у нинішніх непростих умовах Уряд проводить реформи
  опубліковано 19 травня 2014 року о 17:56

  Навіть у нинішніх непростих умовах Уряд проводить реформи, наголосила Міністр соціальної політики Людмила Денісова, виступаючи на зустрічі підприємців з головами відомств та міністрами, що відбулася напередодні Форуму представників малого та середнього бізнесу.

  «На жаль, сьогодні країна живе в умовах військового стану. І тому тепер влада намагається всіма силами підтримати і допомогти тим, хто перебуває на території Луганської і Донецької областей. Водночас ми не забуваємо й про тих, хто потребує нашої допомоги в усіх інших регіонах України. Навіть у таких економічних умовах усі державні соціальні допомоги та виплати продовжують надходити до громадян вчасно і відповідно до графіку», – наголосила Міністр. Зокрема, за її словами, станом на 19 травня виплата пенсій вже профінансована на 71%.

  «Так, ми не збільшили соціальні допомоги, але жодна виплата не була зменшена чи взагалі скасована», – підкреслила Людмила Денісова.

  Учасників зустрічі цікавили також питання щодо пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, діяльності фондів соцстрахування, організації літнього оздоровлення дітей, функціонування бізнесу в умовах військового стану тощо. На всі запитання Міністр дала змістовні відповіді.

  Зокрема, щодо пенсій чорнобильців Людмила Денісова зазначила, що Міністерство розробило низку законопроектів, направлених безпосередньо на вирішення цього питання. Вона закликала громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до діалогу і запевнила, що готова зустрічатися для обговорення проблеми.

  «Щодо роботи фондів соціального страхування, то наголошую – ми домагатимемося максимальної прозорості у їх діяльності. Нещодавно Кабмін затвердив персональний склад осіб, уповноважених представляти інтереси держави у керівних органах фондів. Але я закликаю і вас бути активними і надавати свої пропозиції щодо покращення їхньої роботи», – сказала Людмила Денісова.

  Окрім того, Міністр відзначила громадські організації інвалідів, які активно співпрацюють з Міністерством у вирішенні конкретних питань. Так, зокрема, вона повідомила, що підприємства, на яких працюють інваліди, вже скористалися пільгами з оподаткування, які надаються підприємствам громадських організацій інвалідів. Такі пільги є складовою системи соціального захисту інвалідів, оскільки надають змогу підприємствам, перш за все, забезпечувати соціальну функцію по відношенню до працюючих інвалідів.

  Підприємцям з Донецької та Луганської областей, які знаходяться у проблемних регіонах, Людмила Денісова запропонувала скористатися прикладом кримчан і переїхати до інших регіонів України. За її словами, процедура переоформлення бізнесу таких громадян на новому місці перебування на сьогодні є спрощеною.