• In English
 • Михайло Коваль: Миротворчого мандату наші сусіди не отримували, тому ми будемо з ними поводитися, як з агресором
  опубліковано 19 травня 2014 року о 15:28

  18 травня у прямому ефірі інформаційно-аналітичної програми “События недели” на каналі “Україна” виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль наголосив, що миротворчого мандату наші сусіди не отримували, тому ЗСУ будуть з ними поводитися, як з агресором.

  «Миротворчого мандату наші сусіди не мають. Наша армія також не отримувала команди від Головнокомандувача або Верховної Ради про те, що миротворці входитимуть на територію України. Перед армією стоять конкретні завдання, тому якщо частини російської армії під миротворчим прапором входитимуть на нашу територію, ми чинитимемо з ними так, як з агресором», – відзначив генерал-полковник Михайло Коваль.

  Він пояснив ситуацію з частковою мобілізацією, яку на даний момент проведено у Збройних Силах України.

  «Усі з’єднання і частини повністю мобілізовані, проведені бойові тренування по взаємодії, і вони повністю готові до виконання завдань за призначенням. Крім того, частина бойових сил бере участь в антитерористичній операції на території Донецької і Луганської областей. Відносно мобілізованих резервістів, які через законні причини вимушені залишити армію (у кого третя дитина народилася і таке інше), прийнято рішення, звільнити їх від служби. На їх місце ми добираємо добровольців з числа тих, хто знаходиться в лавах Збройних Сил України», – повідомив виконуючий обов’язки Міністра оборони України.

  Він підкреслив, що ті резервісти, які прийшли в Збройні Сили України – справжні знавці своєї справи, патріоти нашої країни і фахівці, які здатні виконувати завдання за призначенням.

  За словами генерал-полковника Михайла Коваля, частина громадян України призиватиметься у якості солдатів строкової служби.

  «Ситуація полягає в тому, що не всі військовослужбовці з’єднань і частин можуть виконати умови контракту. Тому в ці частини ми братимемо військовослужбовців 20-24 років, які надалі підписуватимуть контракт», – пояснив він.

  Генерал-полковник Михайло Коваль розповів, що було прийнято рішення про  присвоєння статусу учасника бойових дій тим військовим, хто брав участь в антитерористичній операції:

  «Ми повинні виконати соціальну справедливість, тобто щоб у цю категорію військовослужбовців в жодному разі не потрапили ті люди, які знаходяться в глибокому тилу і не мають відношення до АТО. Це повинно бути виконано чітко, прозоро і ми повинні дати цей статус тільки тим людям, які насправді його заслужили. І це буде зроблено», – наголосив виконуючий обов’язки Міністра оборони України.