• In English
 • Мін'юст відкрив на веб-сайті рубрику "Фотопогляд у минуле" з унікальними світлинами
  опубліковано 19 травня 2014 року о 15:21

  Міністерство юстиції України на основі унікальних архівних фотоматеріалів, наданих Державною архівною службою України, відкрило на офіційному веб-сайті рубрику «Фотопогляд у минуле».

  Більшість із представлених фотоматеріалів у підрубриках «Фотоподії» та «Фотомісто» надані широкому загалу вперше.

  Так, тут можна ознайомитись із рідкісними світлинами подій минулого, які ознаменували собою відомі історичні події.

  Це і парад частин Вільного козацтва, який у 1917 році приймає Перший Президент України Михайло Грушевський, також – виступ його на мітингу на Софійській площі у Києві, це і демонстрація за прийняття IV Універсалу цього ж року і перший український з’їзд селян в буремному 17-му, при цьому тогочасні фотооб’єктиви з точністю передали самодостатність та впевненість на обличчях українського селянства (історія 30-х років, як відомо, внесе у цей прошарок населення, на жаль, незворотні зміни!). 

  Серед представлених світлин – і розвалини морського шпиталю на Корабельній стороні під час оборони Севастополя (1855 – 1856 рр.), і стрій суден Українського військово-морського флоту (Севастополь, 1918 рік) – свідчення славної сторінки історії Українських військово-морських сил, яку жодними сучасними окупаціями не стерти і не затьмарити.

  Опція «Фотомісто» містить унікальні світлини українських міст. Тут можна розгледіти Бібіковський бульвар і університет Святого Володимира у Києві в 2-й половині 19 століття, і Софійську вулицю у цей період, і вид на Володимирську гірку, і район вулиці Басейної саме в цей часовий історичний проміжок, і вулицю Сагайдачного на Подолі 1905 року. Серед інших міст – Олександрійський парк в Одесі (1904 рік), вид на Чернівці з Ратуші (кінець 19 – початок 20 століття), Луганськ ( 1913 рік), Черкаси (1917 рік), Полтава зі своїм Винним складом (1917 рік), Семінарський костел у Житомирі (1917 рік), Юзівка (нинішній Донецьк) 1917-го року, Львів (1938 рік) та багато інших світлин – фотомиттєвостей історії.

  Недаремно філософи твердять, що витоки сучасного знаходяться у минулому, так само як і рішення тих актуальних та складних проблем, які ставить сьогодення.