• In English
 • В.о. Міністра закордонних справ Андрій Дещиця прийняв Помічника Генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича
  опубліковано 16 травня 2014 року о 21:09

  У ході зустрічі в.о. Міністра подякував співрозмовникові за постійну увагу ООН до cитуації у галузі прав людини в Україні, зокрема, у її східних та південних регіонах, включаючи Автономну Республіку Крим. Він відзначив активну неупереджену діяльність Моніторингової місії ООН з прав людини, яка працює в Україні з 15 березня 2014 р. Глава зовнішньополітичного відомства дав позитивну оцінку оприлюдненій сьогодні другій доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо становища в Україні, наголосивши на її  збалансованому та об‘єктивному характері.

  Андрій Дещиця привернув увагу співрозмовника до необхідності збереження на порядку денному правозахисних механізмів ООН ситуації в Автономній Республіці Крим, де внаслідок російської окупації відбуваються масові грубі порушення прав людини, передусім права кримських татар.

  Глава МЗС ознайомив Помічника Генсекретаря ООН з останнім розвитком подій в Україні, зокрема ходом проведення круглих столів національної єдності.

  Іван Шимонович повідомив про плани наступного тижня представити доповідь в ОБСЄ та Раді Безпеки ООН. Він також особливо підкреслив неухильне дотримання Місією у своїй роботі принципів неупередженості та об’єктивності відображення реальної ситуації з правами людини в країні.