• In English
 • Павло Шеремета і Януш Пєхоцінський обговорили питання взаємодії України та Польщі у сфері енергетичної безпеки
  опубліковано 16 травня 2014 року о 15:19

  У рамках щорічного засідання Європейського банку реконструкції та розвитку (13–16 травня 2014 року, м. Варшава) відбулася зустріч Міністра економічного розвитку і торгівлі України  Павла Шеремети та членів української делегації з Віце-прем’єр-міністром, Міністром економіки Республіки Польща Янушем Пєхоцінським.

  Сторони обговорили актуальну соціально-економічну та політичну ситуацію в Україні, питання взаємодії країн у сфері енергетичної безпеки, зокрема залучення нашої держави до реалізації проектів у рамках Спільного енергетичного союзу.

  Співрозмовники позитивно оцінили поточну співпрацю у сфері дерегуляції підприємництва та економіки загалом, що, на думку польської сторони, сприятиме розширенню присутності польського бізнесу на українському ринку й реалізації нових інвестиційних проектів.

  Відбувся також обмін думками щодо практичних аспектів діяльності польського Фонду підтримки малого та середнього підприємництва в Україні. Досягнуто домовленості з організації в регіонах України конференцій під гаслом «Будуймо бізнес разом». 

  Польська сторона підтвердила готовність до використання двостороннього потенціалу відносин з інституціями ЄС у наданні Україні практичної, зокрема фінансової, підтримки.

  Під час зустрічі сторони констатували важливість вирішення найближчим часом питання зняття Україною ембарго на польську свинину та вироби з неї.