• In English
 • Влада допоможе постраждалим від вибуху в будинку в Миколаєві
  опубліковано 14 травня 2014 року о 13:56

  13 травня Голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Романчук, Перший заступник Голови Миколаївської міськради Юрій Андрієнко, представники міської та обласної влад на місці трагедії зустрілися з постраждалими від вибуху в будинку по вул. Лазурна, 40 (м. Миколаїв). Людям відповіли на хвилюючі їх запитання.

  За словами Миколи Романчука, влада надасть постраждалим необхідну допомогу. У першу чергу це стосується відновлення документів і житлового питання. Голова облдержадміністрації зазначив, що на місці трагедії працює оперативний штаб, де постраждалі зможуть вирішувати нагальні питання. Всі документи відновлять безкоштовно. З резервного фонду держбюджету виділять кошти.

  На даний час мешканців пошкодженого будинку розселили у готелі. Там зарезервовано 180 місць, в цілому по місту - 380 місць. Поки що в розселенні потребують 120 миколаївців.

  Що стосується постійного житла, то це питання вирішується. Обговорюється варіант будівництва нового будинку. Місце будівництва буде вибиратися виходячи із побажань і рекомендацій постраждалих. Вони повинні колективно прийти до певного рішення. За словами Голови ОДА, людям, що втратили житло через трагедію, буде надана квартира, рівнозначна тій, яка була до цього. Крім того, планується, що держава виділить матеріальну допомогу сім'ям загиблих городян і постраждалим.

  Після цього в готелі «Турист» пройшла зустріч представників міської та обласної влади з керівниками будівельних компаній Миколаєва. Микола Романчук розповів, що держава планує виділити гроші на будівництво житла для постраждалих від вибуху в будинку по вул. Лазурна, 40. Він попросив будівельників подати свої пропозиції про можливі варіанти вирішення житлового питання городян, які опинилися в біді, зазначивши, що це соціальний проект і вартість такого житла повинна бути відповідна. На даний час уточнюється площа необхідного житла, проводяться відповідні розрахунки. За попередніми даними йдеться про 60 квартир (2-х і 3-х кімнатних). Плюс в рамках цього проекту планують побудувати квартири для військовослужбовців з Криму, які передислоковані до Миколаєва.

  Протягом девяти найближчих днів повинні бути вирішені усі нюанси щодо нового житла для постраждалих, після чого має розпочатися будівництво будинку.