• In English
 • Питання розбудови Платформи громадянського суспільства ЄС-Україна обговорили у Мінсоцполітики
  опубліковано 13 травня 2014 року о 20:18

  Питання розбудови Платформи громадянського суспільства ЄС-Україна в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС сьогодні перебувало в центрі уваги під час зустрічі Міністра соціальної політики України Людмили Денісової з представниками Європейського соціального економічного комітету (ЄСЕК) - головою комітету ЄСЕК із східно-європейського сусідства Анжеєм Адамчиком, головою групи роботодавців в ЄСЕК Яцеком Кравчиком та членом ЄСЕК Мелл Хеллам.

  У заході також взяли участь координатор проектів соціальної сфери та охорони здоров’я Представництва ЄС в Україні Сергій Полюк, перший заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін, фахівці Міністерства.

  «Нам дуже приємно, що ви перебуваєте в Україні, а Україна перебуває у процесі зближення з Європою. Хоча ми й усвідомлюємо, що процес цей довгий. Ми будемо вдячні, якщо ви поділитеся досвідом, як цим шляхом рухалися інші держави, зокрема, і стосовно створення Платформи громадянського суспільства. Якою тут має бути роль держави?» - звернулася до гостей Людмила Денісова.

  Водночас вона поінформувала, що в Україні постійно удосконалюється нормативно-правова база щодо сприяння розвитку громадянського суспільства та соціального діалогу. Так, з прийняттям у 2012 році Парламентом нового Закону «Про громадські об’єднання» тільки на національному рівні Міністерством юстиції зареєстровано понад 3-ох тисяч громадських організацій із всеукраїнським статусом. По Україні в цілому таких організацій більше 60 тисяч. Кожна з організацій об’єднує своїх членів або за родом діяльності, або за спільними інтересами, спектр яких надзвичайно великий.

  Зі свого боку, подякувавши Міністрові за надану можливість зустрічі у такий складний для України час, представники місії ЄСЕК повідомили, що головною метою їхнього візиту є обмін інформацією з партнерськими організаціями. Наприклад, з Національною тристоронньою соціально-економічною радою вони співпрацюють з 2007 року. У нинішній візит вже відбулися зустрічі з організаціями роботодавців, профспілок та представниками громадянського суспільства, так званою групою інших інтересів.

  «Перед нами стоїть завданняналагодити процедуру та здійснити відбір учасників Платформи. Як тільки цей процес буде завершено, організація здійснюватиме моніторинг втілення в життя положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. А роль Уряду – дослухатися до представників громадянського суспільства. Але поки що склад учасників Платформи не сформовано через надто велику кількість неурядових організацій, які хочуть бути в ній представлені», - розповів Анжей Адамчик.

  «Це ваше громадянське суспільстводуже потужне, з великим потенціалом. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади повинні лише визначатихто буде їх консультантом у яких сферах», - додала Мелл Хеллам.

  Після обговорення питання Міністр та представники місії ЄСЕК дійшли спільної думки, що майбутню Платформу мають представляти репрезентативні органи профспілок, роботодавців, інших громадянських інститутів, які зможуть виконувати функції комунікатора між Урядом і суспільством, будуть спроможними опрацьовувати значні обсяги інформації, здійснювати моніторинг за імплементацією положень Угоди про асоціацію, а найголовніше – бути зорієнтованими на мету: Українаце європейська держава.

  У ході зустрічі сторони обговорили й політичні питаннязокрема, те, що відбувається у східних регіонах України.

  «Уряд робить все можливе, аби забезпечити там здійснення всіх соціальних виплат, але на заваді стає відвертий, неприхований бандитизм. Однак ми контролюємо ситуацію», - сказала Людмила Денісова.

  На завершення Міністр висловила готовність надавати необхідну підтримку місії у подальшій співпраці з українськими партнерами.