• In English
 • Мінсоцполітики заручилося підтримкою Міжнародного комітету порятунку
  опубліковано 13 травня 2014 року о 20:02

  Мінсоцполітики домовилося з Міжнародним комітетом порятунку (МКП) про підтримку, а також, у разі необхідності, отримання інформації для вирішення питань щодо розміщення переселенців з Криму. Таке рішення було прийнято під час спільної зустрічі Міністра соціальної політики Людмили Денісової і представників МКП.

  Зокрема, Міністр поінформувала міжнародних експертів про ситуацію із переселенням кримчан на материкову частину України. За її словами, на сьогодні, не враховуючи військовослужбовців та їх сімей, кількість громадян, які переїхали до різних регіонів, становить понад 8 тисяч.

  Людмила Денісова зазначила, що переселенці з Криму тимчасово проживають у санаторіях, профілакторіях, соціальних гуртожитках, а також геріатричних центрах при Мінсоцполітики. Водночас, за словами Міністра, є і такі громадяни, які самостійно знімають житло, або проживають у приватних квартирах і будинках жителів окремої області. Питання з компенсацією витрат цих кримчан на разі вирішується.

  «Незважаючи на переселення, всі кримчани отримують належні їм виплати вчасно і відповідно до графіку. Так, приміром, вже близько 2 тисяч пенсіонерів з Криму отримали свою пенсію за новим місцем проживанням, також 1200 громадян звернулося до місцевих управлінь соціального захисту населення із прохання про виплату допомоги при народженні дитини», – сказала Людмила Денісова.

  Водночас, Міністр зазначила, що у зв’язку із початком санаторно-курортного сезону, може виникнути проблема із проживанням переселенців у санаторіях. І, на жаль, в умовах непростої економічної ситуації в країні, швидко це питання вирішити не вдасться. Крім того, за її словами після закінчення учбового року, кількість переселенців буде тільки збільшуватися. «Тому розглядаються різні варіанти їхнього розселення, в залежності від умов конкретної області. Зокрема, губернатор Черкаської області пропонує надавати таким громадянам постійне житло у будинках, мешканців яких виїхали. В Одеській – за новими технологіями будувати нові помешкання», – відзначила Людмила Денісова.

  Коментуючи ситуацію з переселенням громадян зі східних регіонів України, Міністр повідомила, що наразі воно не є масовим. В основному, жителі Донецької та Луганської областей переїжджають до Києва та сусідньої Дніпропетровської області. Вона також наголосила, що, незважаючи на нестабільну ситуацію в регіоні, мешканці східних областей так само, як й інші громадяни України, вчасно отримують всі соціальні виплати.

  У свою чергу, представники Міжнародного комітету порятунку запевнили Міністра, що організація за понад 80-річне існування має достатній досвід у сфері захисту прав людини, зокрема й, врегулювання питання біженців. У своїй діяльності МКП фокусується на запровадженні програм допомоги сім’ям у ситуаціях, в якій на даний момент опинилася Україна в зв’язку з окупацією Криму. На сьогодні понад 40 країнам світу організація забезпечила безпеку мільйонів людей, які постраждали внаслідок війни або стихійного лиха.