• In English
 • Забезпечення ЗС України дозволяє виконувати завдання із захисту суверенітету та територіальної цілісності держави, - Михайло Коваль
  опубліковано 13 травня 2014 року о 19:40

  Забезпечення ЗС України дозволяє виконувати завдання із захисту суверенітету та територіальної цілісності держави. На цьому наголосив виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль під час брифінгу в Клубі Кабінету Міністрів 13 травня.

  «На сьогоднішні стан забезпечення Збройних Сил України дозволяє нам виконати завдання із захисту суверенітету та територіальної цілісності держави. Питання забезпечення потреб Збройних Сил України матеріальними засобами та послугами тилового призначення викликало великий резонанс у суспільстві, і сьогодні сотні тисяч наших громадян в той чи інший спосіб долучаються до вирішення цих проблем», – зазначив генерал-полковник Михайло Коваль.

  Станом на сьогодні, на рахунки Міністерства оборони України в рамках акції «Підтримай Українську армію» від юридичних і фізичних осіб як допомога Збройним Силам України надійшло понад 121,4 мільйона гривень. З цієї суми 114,3 мільйона гривень – грошові перекази на матеріально-технічне, решта – на медичне забезпечення Збройних Сил України. А за допомогою дзвінків на єдиний мобільний номер «565» на підтримку Української армії перераховано 27,8 мільйона гривень (усі – на матеріально-технічне забезпечення ЗС України), повідомив виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль.

  «Окрім цього, на рахунки Міноборони надійшло понад 90 тис. доларів США та понад 40 тис. євро. Із них 37,2 млн. витратять на придбання нового польового обмундирування сучасного зразка, 22 млн. – на закупівлю кевларових шоломів, решта – на закупівлю іншого армійського та морського обмундирування, в тому числі для побуту», – повідомив Михайло Коваль.

  За пропозиціями Генерального штабу Збройних Сил України, 95,9 млн грн із коштів, які надійшли на рахунки Міністерства оборони України на матеріально-технічне та медичне забезпечення від юридичних, фізичних осіб і мобільних операторів, планується спрямувати на придбання:

  37,2 млн. грн. – польового обмундирування нового зразка;

  22,0 млн. грн. – шоломів кулезахисних (кевларових);

  15,2 млн. грн.  – спальних мішків та ізолюючих підстилок;

  8,5 млн. грн.  – флотської форми одягу;

  3,5 млн. грн.  – маскувальних сіток;

  2,2 млн. грн.  – засобів зв’язку та комплектуючих до них;

  2,1 млн. грн.  – простирадл бавовняних;

  1,8 млн. грн.  – ковдр;

  1,4 млн. грн.  – матраців;

  1,2 млн. грн.  – топографічних карт;

  0,4 млн. грн.  – наволочок бавовняних;

  0,4 млн. грн.  – подушок бавовняних.

  З метою практичної імплементації положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення матеріально-фінансового забезпечення обороноздатності держави» від 8 квітня 2014 року №1190-VII, в оборонному відомстві опрацьовано проект Постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку фінансування національної оборони держави (Збройних Сил України) за рахунок благодійних пожертв юридичних та фізичних осіб для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України». Цим актом визначається порядок здійснення заходів щодо отримання благодійних пожертв, інформування громадськості та надання звітності про їх отримання та використання.

  На даний час Міністерство оборони України оголосило тендер на закупівлю 24 тисяч бронежилетів, із них 12 тисяч – для військовослужбовців Високомобільних десантних військ та інших підрозділів ЗС України. Це повні комплекти «Корсар М3» і «Корсар М4», які мають 4-й ступінь захисту та пройшли випробування.

  «560 таких бронежилетів ми вже отримали. Протягом травня очікуємо ще 2,5 тисячі, а до кінця липня плануємо задовольнити всю наявну потребу», – зазначив генерал-полковник Михайло Коваль.

  Крім того, небайдужі громадяни надають необхідні матеріальні засоби безпосередньо до військових частин. Так, у війська вже передано 527 сертифікованих бронежилетів 4-го ступеню захисту, близько 4 тисяч спальних мішків, 10 тисяч матраців, 9 тисяч простирадл, тисячу польових кашкетів, акумулятори, автомобільні шини тощо.

  Також велику підтримку Збройним Силам України надають місцеві органи влади, які сьогодні здійснюють шефство над понад 200 військовими частинами Збройних Сил України.

  У рамках цієї роботи шефська допомога військовим частинам у 1 кварталі 2014 року склала понад 7,7 мільйона гривень (для порівняння, у 1 кварталі 2013 року – 215.062 грн).