• In English
 • ЗСУ беруть участь в АТО згідно з чинним законодавством, - Михайло Коваль
  опубліковано 13 травня 2014 року о 19:27

  ЗСУ беруть участь в АТО згідно з чинним законодавством. На цьому сьогодні, 13 травня, під час брифінгу в Клубі Кабінету Міністрів наголосив виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль.

  «На сьогодні військові частини та підрозділи Збройних Сил України спільно з представниками інших силових структур виконують завдання в ході антитерористичної операції під керівництвом Антитерористичного центру при Службі безпеки України, інтенсивно займаються бойовою підготовкою. Головним завданням участі Збройних Сил України під час проведення антитерористичної операції є захист життя, добробуту і спокою українських громадян, а також територіальної цілісності, свободи та незалежності нашої держави. У ході участі в АТО Збройні Сили виконують завдання, покладені на них Конституцією України, а також іншими чинними нормативно-правовими документами», – підкреслив генерал-полковник Михайло Коваль.

  За його словами, армія застосовує зброю лише у випадках, передбачених чинним законодавством, і завдання військових полягає у тому, аби дати відсіч сепаратистам і не порушувати спокій простих громадян.

  «На жаль, на відміну від сепаратистів, армія не використовує ні мінометів, ні ракет, якими, наприклад, були збиті вертольоти. А сепаратисти використовують, ховаючись біля житлових будинків. І це значно ускладнює ліквідацію таких вогневих точок», – зазначив глава Міноборони.

  Він додав, що під час АТО загинуло вже 9 військовослужбовців (на час брифінгу обставини бою на околиці села Октябрське, в якому загинули 6 військовослужбовців, були відсутні).

  «Я хочу висловити щирі слова співчуття рідним та близьким загиблих військовослужбовців», – зазначив генерал-полковник Михайло Коваль.

  Згідно з прийнятим Верховною Радою Законом, статус учасників бойових дій отримають військовослужбовці Збройних Сил України, котрі беруть участь в АТО.

  «Відповідна постанова Кабміну опрацьована, проте є чітко поставлене завдання, щоб це не перетворилося на ситуацію, як свого часу із чорнобильцями, коли виявилось, що безліч людей отримало цей статус, проживаючи на той момент зовсім в іншій частині держави та не маючи до трагедії жодного відношення», – роз’яснив генерал-полковник Михайло Коваль.

  «Сьогодні це завдання виконується серйозно, і кожного військовослужбовця, який виконує реальне завдання, буде внесено в список учасників бойових дій», – підкреслив він.

  За його словами, наші Збройні Сили сміливо і впевнено виконують завдання, визначені законом.

  «До прикладу, десантники і сапери, які виконують завдання в силах АТО. На початку операції міст через річку на трасі Харків-Донецьк був замінований, причому вибухівки було закладено в 4 рази більше, ніж було необхідно для підриву. Сапери мужньо його розмінували, зберегли для місцевих жителів міст, і не допустили людських втрат, хоча саме це місцеве населення намагалося не допустити наші війська до проходу через цей міст. Повітряні Сили чудово себе проявили при деблокаді Краматорського аеродрому. Тобто ЗС використовують силу та весь потенціал озброєння в рамках розумного, аби дати відсіч сепаратистам», – наголосив генерал-полковник Михайло Коваль.

  Усі проблемні питання, які виникають в ході участі військовослужбовців ЗС України у виконанні завдань у визначених регіонах України, вирішуються з органами місцевої влади та громадськості під час їх зустрічей із командуванням та круглих столів на місцях.