• In English
 • Захищати державу слід у форматі спеціально створених державних структур, - МВС
  опубліковано 12 травня 2014 року о 17:26

  Заступник Міністра внутрішніх справ Микола Величкович закликав небайдужих громадян вступати до лав Національної гвардії України, а також до підрозділів патрульної служби міліції особливого призначення, створених на базі обласних органів внутрішніх справ.

  За словами заступника Міністра внутрішніх справ України Миколи Величковича, небайдужі громадяни України, які відгукнулися на заклик своєї Батьківщини про захист її суверенітету та територіальної цілісності, мають змогу брати участь у цій роботі в кількох форматах: у складі Національної гвардії, батальйонів патрульної міліції особливого призначення та батальйонів територіальної оборони. 

  «Подібні кроки вже зроблені «Самообороною Майдану», яка переформатовується таким чином, щоб члени Самооборони могли брати участь в діяльності саме цих державних структур», – наголосив заступник глави МВС.

  Він нагадав, що на підставі нещодавно прийнятого Закону «Про Національну гвардію України» вже були проведені перші набори резервістів. Вони пройшли курс підготовки і несуть службу в районах проведення антитерористичної операції.

  Наразі подібний курс підготовки завершують бійці другого батальйону резервістів. На службу у ці підрозділи при бажанні приходять люди призивного віку, які мають досвід служби у Збройних Силах, правоохоронних органах або без нього.

  Микола Величкович також зазначив, що іншим видом участі небайдужих громадян в охороні правопорядку в Україні є їхній вступ до батальйонів міліції особливого призначення.

  Створення цих підрозділів передбачене у структурі територіальних органів внутрішніх справ. Зараз створено вже 27 таких підрозділів у 16 регіонах України та в м. Києві. Штатна чисельність окремих батальйонів коливається від 100 до 500 бійців, а загальна кількість посад складає трохи менше 6,5 тисячі. Кандидати на службу проходять перевірку та курс навчання, після чого можуть нести службу по охороні територіальної цілісності України, а також захисту прав і свобод громадян.

  Микола Величкович закликав усіх громадян, які мають бажання долучитися до охорони громадського порядку та української державності, вступати на службу до батальйонів Національної гвардії, а також до підрозділів міліції особливого призначення.