• In English
 • Олександр Шлапак: Держава повністю виконує всі фінансові зобов'язання перед Донеччиною і Луганщиною
  опубліковано 12 травня 2014 року о 17:12

  Держава у повному обсязі здійснює всі фінансові зобов’язання, які вона має перед Донецькою і Луганською областями. Про це повідомив Міністр фінансів України Олександр Шлапак під час брифінгу в Будинку Уряду.

  За його словами, зокрема, здійснені всі фінансові розрахунки у Донецькій області, заплановані на даний час: за січень-квітень перераховано понад 3 млрд. грн. міжбюджетних трансфертів; у повному обсязі (1 млрд. 200 млн. грн.) профінансовані дотації вирівнювання; здійснені всі соціальні субвенції.

  «Хочу наголосити: профінансовано все. Більше того, ви знаєте, що у випадку, якщо не вистачає ресурсів у місцевому бюджеті, то ми зобов’язані надати так звану дотацію вирівнювання. Така дотація вирівнювання була надана протягом січня-квітня Донецькій області в розмірі 351,4 млн. грн. Для покриття тимчасових касових розривів Уряд постійно надає позички: таких короткострокових позичок тільки Донецьку було надано 543 на суму 602 млн. грн. і середньострокових позичок - на суму 33 млн.», - повідомив Олександр Шлапак.

  Міністр також звернув увагу на тенденцію падіння доходів Донецької і Луганської областей.

  Він зазначив, що доходи Донецької області у 2013 році склали 16,3 млрд. грн., натомість видаткова частина становить 41 млрд. грн. Міністр наголосив, що за цими показниками можна аналізувати рівень самодостатності регіону: «Тут кумулятивно рахується все: і соціальні видатки, і інші програми, в тому числі підтримка вугільників, інші видатки, які здійснюються в нашій державі. Таким чином, на 39,8% обраховується самодостатність Донецького регіону. Це для тих, хто заявляє про те, що Донецьк годує Україну. На жаль, зараз це не так, - Уряд суттєвим ресурсом допомагає на сьогодні Донецькій області. Більше того, нас турбує те, що самодостатність Донецького регіону, починаючи з 2011 року, на жаль, постійно падає».

  Окремо Міністр фінансів поінформував про стан виконання бюджету на Луганщині. Так, за січень-квітень бюджет області виконаний на 103,9%. Однак уже у квітні цей показник уже становить 88%: «Тобто доходи бюджету області падають, і на жаль, падають суттєво», - зазначив урядовець.

  Він також повідомив, що Луганщині було надано 613 короткотермінових позик на 856 млн. грн., середньострокових - на 1,6 млн. грн. Понад 1,7 млрд. становлять міжбюджетні трансферти. Крім того, на Луганщині були профінансовані всі соціальні субвенції.

  Разом з цим, Олександр Шлапак звернув увагу на недостатню фінансову самодостатність Луганської області, де, наприклад, у 2013 році видатки перевищували доходи на 44,1%, і ця різниця додатково покривається державою. Міністр зазначив, що самодостатність Луганщини постійно падає, починаючи з 2011 року.

  Крім того, Уряд працює над відшкодуванням податку на додану вартість підприємствам обох областей. «У цілому по Україні ми відшкодували 13 млрд. 750 млн. грн. Із них Донецька область отримала відшкодування 4 млрд. 50 млн. грн. і 176,5 млн. грн. отримала Луганська область. Таким чином, кумулятивно у березні, наприклад, 24% всього відшкодування ПДВ отримали ці дві області, а у квітні - 51%», - заявив Міністр.