• In English
 • Олександр Шлапак: Усі захищені та соціально спрямовані видатки фінансуються у повному обсязі
  опубліковано 12 травня 2014 року о 14:55

  Міністр фінансів України Олександр Шлапак під час брифінгу в Будинку Уряду поінформував представників ЗМІ про видатки з Державного бюджету України за січень-квітень 2014 року.

  За даними Міністра, за січень-квітень поточного року доходна частина держбюджету виконана на 120,4 млрд. грн. - у порівнянні з минулим роком цей показник зріс на 14,3 млрд. грн. або на 13,5%. «Якщо говорити про розпис бюджету поточного року, то ми теж його виконали на 100,3%», - підкреслив Олександр Шлапак.

  Він зазначив, що доходи загального фонду Державного бюджету склали 106,2 млрд. грн. і порівняно з минулорічним показником перевиконання становить 14,8 млрд. грн. (16,2%).

  У той же час видаткова частина Державного бюджету у січні-квітні, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зросла майже на 5% і становить 127,5 млрд. грн. Видатки загального фонду Державного бюджету також зросли на 4,4% проти минулого року, і сьогодні цей показник становить 114,4 млрд. грн. Загалом видаткова частина Державного бюджету виконана на 92%.

  Разом із цим Міністр фінансів акцентував увагу на соціальній складовій бюджетних видатків. «Виконання захищених або соціальних статей Державного бюджету складає 100%. Незважаючи на складну ситуацію, Уряд продовжує фінансувати повністю всі захищені і соціально спрямовані видатки. Складніша ситуація у нас із фінансуванням незахищених видатків – тут ми на рівні приблизно 80%», - заявив Олександр Шлапак.

  Крім того, Міністр повідомив, що бюджетний розпис по Пенсійному фонду України виконується на 100%. «Більше того, у поточному році ми на 2 млрд. грн. збільшили позику Пенсійному фонду з Державного бюджету, оскільки бюджет Пенсійного фонду так і залишається незбалансованим. Загальна сума позики, яку ми сьогодні надаємо Пенсійному фонду, складає понад 53 млрд. грн.», - повідомив Олександр Шлапак.

  Він також зауважив, що зведений дефіцит бюджету на поточний момент становить 0%.