• In English
 • Ігор Швайка звернувся до асоціацій харчопрому з проханням допомоги у забезпеченні продовольством українських військових
  опубліковано 12 травня 2014 року о 14:44

  Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка звернувся до профільних асоціацій, які об’єднують виробників харчової промисловості, з проханням надати можливу допомогу з постачанням продовольства українським військовим. Про це сьогодні, 12 травня, повідомив Міністр під час брифінгу у прес-центрі Уряду.

  Міністр відзначив, що Україна опинилася у вкрай складній політичні та економічній ситуації, коли постала загроза втрати територіальної цілісності, завоювань свободи і демократії через військову агресію сусідньої держави, терористичних угруповань та сепаратистських формувань.

  «Керівництвом країни вживаються всі можливі заходи для зміцнення обороноздатності України, для того, щоб всі, хто у лавах Збройних Сил України, Національної гвардії, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ захищають нашу державу, були забезпечені усім необхідним. Виробники продуктів харчування не залишаться осторонь, надаючи зі свого боку можливу допомогу. Разом з тим, сьогодні звучать тривожні сигнали щодо перебоїв у постачанні продовольства, наявності неякісних продуктів харчування тощо. Тож, вочевидь, сьогодні все ще існує нагальна потреба в  додатковому та якісному продовольчому забезпеченні українських військових. Тому ми звернулися  до профільних асоціацій з проханням опрацювати з виробниками можливість надання для цих цілей можливої гуманітарної (шефської) допомоги харчовими продуктами», - наголосив Ігор Швайка.

  Міністр  поінформував, що напередодні був підписаний відповідний лист звернення, який був надісланий до 16 організацій -  асоціацій та деяких державних підприємств.

  Ігор Швайка подякував підприємствам за ініціативу, підтримку і відгук на звернення. Так, на сьогодні маємо інформацію, що Богодухівський навчально-курсовий комбінат та Харківське промислово-торговельне підприємство забезпечують по мірі можливості українських військових питною водою, Пирятинський сирзавод - твердим фасованим сиром, Лосинівський маслосирзавод та Каланчацький маслозавод - твердим сиром та вершковим маслом.  Раніше об’єднанням хлібопекарських підприємств «УКРХЛІБПРОМ» було організоване безперебійне постачання хліба та хлібобулочних виробів, а Новоград-Волинський хлібозавод направив для військової частини А0409 також акумуляторні батареї для бронетехніки, дизельну електростанцію, інвентар для господарських потреб (мішки, відра, каністри тощо). Харківська бісквітна фабрика, окрім продуктів харчування, змогла допомогти військовим частинам, розташованим у прикордонних районах, автозапчастинами,  інструментом, посудом, побутовою хімією  тощо.