• In English
 • Міністр освіти і науки України зустрівся з Послом Туркменістану
  опубліковано 12 травня 2014 року о 13:27

  12 травня 2014 року відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Сергія Квіта із Надзвичайним та Повноважним Послом Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадовим.

  Сторони високо оцінили співробітництво України і Туркменістану в освітній галузі та обговорили актуальні питання організації навчального процесу туркменських студентів у вищих навчальних закладах України.

  Міністр Сергій Квіт поінформував, що з метою покращення якості освітніх послуг умови прийому до ВНЗ України буде змінено. За словами Міністра, іноземні студенти будуть складати вступні іспити до українських вищих навчальних закладів.

  Під час зустрічі Сергій Квіт та Нурберди Аманмурадов прийшли до висновку щодо необхідності створення інструкції для іноземних абітурієнтів. Окрім того сторони обговорили питання щодо необхідності проведення профорієнтаційної кампанії українських вищих навчальних закладів в Республіці Туркменістан.

  Як зазначив Посол Нурберди Аманмурадов, Туркменістан зацікавлений у якісній підготовці фахівців та отриманні достойної вищої освіти туркменськими громадянами.

  Міністр виступив з ініціативою щодо створення асоціації представників усіх зацікавлених сторін, щоб без посередників налагоджувати взаємодію майбутніх студентів із Туркменистану та українських вищих навчальних закладів.

  Сергій Квіт також повідомив, що незабаром Верховна Рада України розглядатиме у другому читанні законопроект «Про вищу освіту», який базується на ідеї університетської автономії.

  Міністр освіти і науки України Сергій Квіт запевнив туркменську сторону в зацікавленості України в подальшому розвитку партнерських стосунків між країнами в галузі освіти і підтвердив надання Туркменістану в цьому році 50 державних стипендій для здобуття вищої освіти у ВНЗ України.

  Нагадаємо, що зараз в Україні навчається більше 16 тисяч туркменських громадян.