• In English
 • Відтепер на сайті МВС працює геоінформаційна система "Вибори-2014"
  опубліковано 12 травня 2014 року о 13:06

  Геоінформаційна система «Вибори-2014» - це сучасний інструмент, за допомогою якого кожен громадянин має змогу контролювати як роботу самої міліції, так і стан з правопорушеннями у конкретному районі, місті, селищі.

  Ця система доступна через офіційний сайт МВС. Упродовж всього терміну, що залишився до дня виборів Президента (25 травня), там будуть демонструватися дані, що надходять до МВС з усієї України, зокрема інформація про правопорушення, що пов’язана з виборчим процесом.

  Дана система складається з:

  - електронної карти України, на яку нанесені виборчі округи;

  - категорій повідомлень про правопорушення, що розділені на такі, що мають ознаки адміністративних порушень; такі, що мають ознаки злочину (за попередньою кваліфікацією); та такі, що знаходяться в стані розгляду;

  - зареєстрованих повідомлень про порушення, що надходять до органів внутрішніх справ від громадян, та відображаються на карті відповідно до місця реєстрації такого повідомлення;

  - довідкової інформації про статті адміністративного та кримінального кодексів, що стосуються порушень виборчого процесу.

  Зазначимо, що система дозволяє відслідковувати динаміку реєстрації повідомлень в певних часових проміжках, а також статистично та візуально порівнювати ситуацію з правопорушеннями, що реєструються у різних регіонах України.

  Зокрема, цей зручний інструмент дозволить зменшити свідоме маніпулювання даними або помилкове їх подання з боку деяких ЗМІ та громадських організацій, що часто відбувається у випадку відсутності прозорого доступу до офіційної статистики.

  Подібні системи ми плануємо активно розвивати з залученням населення та громадських організацій в процесі реформування як Міністерства внутрішніх справ, так і усієї правоохоронної системи України, орієнтуючись передусім на світовий досвід та європейські стандарти.